Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 19:09
 
Malatyalı Afrin Gazisi Uzman Çavuş’a ziyaret ve Ay-Yıldızlı Bayrak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütü mensuplarına yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanan ve tedavisinin ardından evine gelen Uzman Çavuş Volkan Uçar’a anlamlı ziyaret.
Siyaset Haberi
Malatyalı Afrin Gazisi Uzman Çavuş’a ziyaret ve Ay-Yıldızlı Bayrak

Malatyalı Afrin Gazisi Uzman Çavuş’a ziyaret

Ve Ay-Yıldızlı Bayrak

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır ve Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin harekatında yaralanan Uzman Çavuş Volkan Uçar’ı baba evinde ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Afrin Gazisi Uzman Çavuş Volkan Uçar’a Türk Bayrağı armağan etti.


Çalık ziyaretle ilgili şunları söyledi: “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de teröristlerle çatışan kahraman evladımız Uzman Çavuş Volkan Uçar'a geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. 
Şanlı Ordumuz teröristlere karşı başarılı bir mücadele veriyor. Rabbim askerlerimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın.”


Çalık: “Artık eski Türkiye yok”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, " CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kongrede sergilemiş olduğu tavrı hepimiz gördük. Kimin diktatör kimin demokrat olduğunu tüm milletimiz gördü." dedi.
Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda  il ve ilçe gençlik kollarıyla bir araya geldi.
Malatya’da ilçe, kadın ve gençlik kongrelerini tamamladıklarını hatırlatan Çalık, il başkanlığı kongresinin ise 24  Şubat’ta Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirileceğini belirtti.
-“ Seçimlerdeki 8-0'dan sonra 9-0'a adım adım ilerliyor”


Konuşmasında CHP’nin genel kurulu hakkında da değerlendirme yapan Çalık;  CHP, iki gün evvel bir kongre yaptı. Kongre öncesi söylenen cümlelere dönüp bir bakmak lazım. Türkiye'de demokratlıktan ve diktatör bir yönetim olduğundan bahseden CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kongrede sergilemiş olduğu tavrı hepimiz gördük. Kimin diktatör kimin demokrat olduğunu tüm milletimiz gördü. Önce sen CHP'nin içerisinde demokrasiyi tesis edeceksin, yenilmiş olduğun seçimlerin hesabını sana oy verenlere vermek zorundasın. Sonra Türkiye ile yerlilik ve millilik cümlelerini sarf edeceksin. CHP Genel Başkanı'nın ve zihniyetinin gayri yerli ve gayri milli olduğunu hepimiz gördük içine seçtiklerinden. Seçimlerdeki 8-0'dan sonra 9-0'a adım adım ilerlemeye çalışan Kılıçdaroğlu'na 2019'da gereken cevabı milletimiz verecek. Makinistliğini yapmış olduğu trene milletimiz binmeyecek."  İfadelerini kaydetti.
- “Artık eski Türkiye yok”


"ABD'nin DEAŞ'ı ortadan kaldırmak üzere vermiş olduğu sözde mücadeleyi diğer terör örgütleri için de vermek gerekir. DEAŞ'la en büyük mücadeleyi Türkiye vermiştir. Bugün Türkiye,  PKK, PYD, KCK, DEAŞ ve FETÖ'nün yapmış olduğu tahribatı ve terör saldırıların tamamını ortadan kaldırmak için mücadele ediyor. Türkiye güçlü bir ülkedir. Artık ne yaptığını, ne yapacağını herkes çok iyi biliyor. Artık eski Türkiye yok. Bizim güçlü Türkiye fotoğrafımızın daha da güçlenmesi için terör örgütleriyle mücadele edeceğiz. Bizimle birlikte mücadele eden ülkelere teşekkür ediyorum. Terör örgütlerini güçlendiren ülkelerin de haddini bilmesi gerektiğini tüm dünyaya duyuruyorum. Terör örgütleriyle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek."
ÇALIK’A FORMA…


Bu arada, Malatyasporlu taraftarlar tarafından Çalık’a isminin yazılı olduğu Evkur Yeni Malatyaspor'un forması hediye edildi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI: Ayhan Sezgin

Çalık SMA hastası olan Mehmet’ide ziyaret etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, Afrin, Gazisi, Uzman, Çavuş’a, ziyaret, ve, Ay-Yıldızlı, Bayrak,
Yorumlar
Haber Yazılımı