Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 14:44
 
Malatyalı darbeye dur diyen Kahramanlar Malatya Olay’da ...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Fetullahçı Terör Örgütü'nün hain darbe kalkışmasında 15 Temmuz gecesi yaşananları o kahramanlar Malatya Oay'a anlattı. Atatürk Havalimanı'nda tankların önüne yatan Malatyalı Kahraman darbe savar Metin Doğan, darbecileri tankla püskürten Mustafa Özbey ve halkı yazıları ile sokağa davet eden Ali Aladağ bakın neler anlattılar neler...
Gündem Haberi
Malatyalı darbeye dur diyen Kahramanlar Malatya Olay’da ...

Malatyalı darbeye dur diyen Kahramanlar;

Malatyalı darbeye dur diyen Kahramanlar Malatya Olay’da buluşup o geceyi anlattılar
Malatya Olay’da buluşup o geceyi anlattılar...
Malatyalı 3 kahraman…Malatya Olay’daydı…

ali aladağ metin doğan ile ilgili görsel sonucu

15 Temmuz hain darbe kalkışmasında ölümü öldüren ve darbeye “Dur” diyen…Duayen-Usta Gazeteci Ali Aladağ’la Malatya Olay’da buluşan Kahramanlar Metin Doğan, Mustafa Özbey 15 Temmuz akşamı yaşadıklarını anlattılar.

ali aladağ metin doğan ile ilgili görsel sonucu
TANK SAVAR-DARBE SAVAR MALATYALI KAHRAMAN METİN DOĞAN...

Malatyalı Kahraman Metin Doğan 15 Temmuz akşamı spor salonunda olduğunu, darbe girişimini, spordan sonra eve dönerken otobüste konuşmalardan öğrendiğini ifade etti.
Malatyalı Kahraman Metin Doğan, o anları şöyle anlattı:
"Atatürk hava limanında tankın önüne yattığımda ölmek içindi.

ali aladağ metin doğan ile ilgili görsel sonucu

Tank ani fren yaparak durdu. Ben ilerlemesi ve beni ezmesi için yeniden bağırmaya başladım. Tank sonra tekrar hareket etti ama yeniden durdu. Sonradan öğrendim ki tanktaki üst rütbeli subay, sürücü askeri 'Ezmezsen seni öldürürüm' diye tehdit etmiş. Buna rağmen tank durdu. Sonra sürücü askerin ayağından vurulduğunu öğrendim. Eylemim sonrası orada bulunanların sesleri yükselmeye başladı. Hayatı, yaşamayı çok seviyorum ama 15 Temmuz gecesi uğruna verebileceğim bir canım olduğu için Allah'a şükrediyorum."

ali aladağ metin doğan ile ilgili görsel sonucu

TANKLA DARBECİLERİ PÜSKÜRTEN MALATYALI KAHRAMAN MUSTAFA ÖZBEY...
Malatyalı Kahraman Mustafa Özbey, 15 Temmuz akşamı darbeyi haber alır almaz, valilik önüne oradan 2’nci ordu  önüne gittiğini anattı ve ardından şunları söyledi:

ali aladağ mustafa özbey ile ilgili görsel sonucu
“16 Temmuza sabahı Altay kışlasından 2. Ordu Komutanlığı'nda polisle çatışan darbecilere destek için yola çıkan ZPT'lerden biri, darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlarca durduruldu. Polis ekipleri, darbeci askerleri gözaltına aldı, ZPT'yi de güvenli bir yere çekmek istedi ancak ekipte bunu kullanabilecek polis yoktu.

ali aladağ mustafa özbey ile ilgili görsel sonucu

Mustafa Özbey “Ben araçı kullanırım dedi.Polisler o an seni Allah’ mı gönderdi dedi.
Polis yeleği giydim ZPT’yi kullanmaya başladım. Polisler Biz bu araçla içeriye gireceğiz. Sen bu olayda şehit ya da gazi olabilirsin. Ne diyorsun?” dediklerinde, “Vatan ve millet için ölümü bile göze alırım, siz yeter ki bana ne yapacağımı söyleyin” dedim.

ali aladağ mustafa özbey ile ilgili görsel sonucu
Araçla hazır kıta bekledim. Daha sonra erlerin tek tek tel örgünün üzerinden atlayıp, teslim olduklarını gördük ve araçla içeriye girmemize gerek kalmadı. Ancak şu gün bana ‘Gel emniyet güçlerine katıl, bizimle savaş' deseler gözümü kırpmadan giderim” 
HALKI SOKAĞA DAVET EDEN GAZETECİ ALİ ALADAĞ ANLATTI…

ali aladağ darbe için sokakta ile ilgili görsel sonucu

Duayen-Usta Gazeteci Ali Aladağ ise o geceyi anlatıp şunları dedi…”Tek de kalsam...İdam da edilsem...Yağlı urgan boynuma geçirilse...Darbeye karşıyım...Ey darbeye kalkışanlar...Bu halk darbede neler çekti...İhanet ettiniz Türkiye'mize...
Halka ihanet eden teröristler...Türkiye'ye ihanetinizi bu halk af eder mi?
Ve...Bunun hesabını da vereceksiniz...
Egemenlik kayıtsız şartsız...Milletindir...
Şu an sokaklardayız...”

ali aladağ darbe için sokakta ile ilgili görsel sonucu

Duayen-usta gazeteci Ali Aladağ daha sonra şunları söyledi”12 Eylül’ü yaşadım. 28 Şubat’ı da diğer muhtıraları da…Türkiye’nin 1 adım ileri gitmesini istemeyen hainler dış güçler ile içerde ki işbirlikçi alçakları bu halkı hesaba katmadı. Halk o gece ilk anda sokağa indi…Sokağa ve meydanlara İlk inenlerde Bozkurt işareti ile Türkiyem’le geldiler…Daha sonra her yer insan seli odu.
O gece bu Yüce Millet ölümü öldürdü…1 Gecede silahsız 2. Çanakkale destanını yazdı. Demokrasiye sahip çıktı.
Kahraman milletimizle ne kadar övünsek azdır…O gece 1 satır yazı dahi çok önemliydi..Medyanın önemi darbeye dur demede büyüktü…Ülkemizde Milli basın güçlenmeli…Anadolu basını güçlenmeli.O güç 15 Temmuz’da darbeye set çekti dur dedi”

ali aladağ mustafa özbey ile ilgili görsel sonucu

KAHRAMANLARIN GAZİLİK HAKKI DEĞİL Mİ?...

15 Temmuz akşamı...Ölümü öldüren FETÖŞ'ün hain darbe kalkışmasına dur diyen Malatyalı Kahraanların gazilik hakkı değil mi?

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, darbeye, dur, diyen, Kahramanlar, Malatya, Olay’da, ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı