Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 20:24
 
Malatyalı Eski Müsteşarı Birol Erdem’e FETÖ’den 22,5 yıla kadar hapis isteniyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak haber... Malatyalı olan Adalet Bakanlığı eski müsteşarlarından Birol Erdem'in FETÖ yöneticisi olmak suçundan yargılanmasına başlandı.
Asayiş Haberi
Malatyalı Eski Müsteşarı Birol Erdem’e FETÖ’den 22,5 yıla kadar hapis isteniyor

Malatyalı Eski Müsteşarı Birol Erdem’e FETÖ’den 22,5 yıla kadar hapis isteniyor

Bugün Ankara’da hakim karşısına çıkan ve yargılanmasına başlanılan Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem hakkında "FETÖ yöneticisi olmak" suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Birol Erdem’in eli Gülseren Erdem’de FETÖ’den  tutuklu…

BİROL ERDEM KİMDİR?

birol erdem kimdir ile ilgili görsel sonucu

Birol Erdem, 24 Temmuz 1966 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde dünyaya geldi. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

1990 yılında İdarî Yargı hâkim adayı olarak mesleğe başlayan Erdem; sırasıyla Edirne İdare Mahkemesi, Ankara İdare Mahkemesi üyeliği, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nde çeşitli görevler yaptıktan sonra genel müdürlük görevini yaptı ve 25 Ekim 2010 tarihi itibarıyla Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği görevini yürüttü.

21 Kasım 2011 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine başladı ve 1 Ocak 2014 tarihinde görevden alınıp Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri olarak atanmış olup bu unvan ile beraber Başbakan Başmüşavirliği olarak görev yapmaktadır.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, Eski, Müsteşarı, Birol, Erdem’e, FETÖ’den, 22,5, yıla, kadar, hapis, isteniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı