Malatyalı Gazeteci Ali Şahin, Prof.Dr. Aladağ’ın atanmasını aynen böyle yorumladı;
Haber
24 Ekim 2020 - Cumartesi 04:32
 
Malatyalı Gazeteci Ali Şahin, Prof.Dr. Aladağ’ın atanmasını aynen böyle yorumladı;
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… Prof. Murat Aladağ’ın Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanması kamuoyunda büyük ilgi gördü. Malatyalı gazeteci ve eski Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Basın Müşaviri Ali Şahin, Aladağ’ın atanmasını Rektör Prof. Aysun Bay Karabulut’un bilimsel liyakati esas alan kadro hareketinin işareti olarak yorumladı.
Bilim Haberi
Malatyalı Gazeteci Ali Şahin, Prof.Dr. Aladağ’ın atanmasını aynen böyle yorumladı;

Malatyalı Gazeteci Ali Şahin;

Prof.Dr. Aladağ’ın atanmasını aynen böyle yorumladı...

Malatya’nın bilimde, sanatta, edebiyatta yetiştirdiği şahsiyetlerle marka bir şehir olduğunu hatırlatan Şahin, “Dışarıda Malatyalıyım dediğiniz zaman insanların ilk tepkisi, ya şifa dağıtan bir hekim, ya da adalet dağıtan bir hakimden söz ederler. Hekimleri ve hakimleri ile gönüllerde iz bırakan bir şehirdir Malatya. Kuşkusuz şehre bu marka ruhunu veren üniversitedir. Üniversiteye o markayı veren de bilimsel başarılarıyla tanınan akademik kadrosudur. Prof. Murat Aladağ bu yönüyle örnek bir bilim adamıdır” dedi.

Bütün dünyanın karantina altında olduğu pandemi sürecinde sağlık hizmetlerinin önemine değinen Şahin, “sağlık turizmi” kavramına da farklı bir bakış açısı getirdi. Sağlık gibi hayati bir kurumun eğlenceyi çağrıştıran turizm sektörüyle beraber değerlendirilmesini eleştiren Şahin, düşüncelerini şöyle ifade etti:

Resim

“Sağlık hizmeti ile sağlık sektörü farklıdır. Sağlığa sektör olarak bakmak kapitalist bir yaklaşımdır. “Sağlık Turizmi” kavramı tüm sağlık camiasına saygısızlıktır. Hekimin başarısı muayene ve ameliyat ettiği hasta sayısıyla değil, tedavisinde başarılı olduğu hasta sayısıyla ölçülür. Bu açıdan Prof Murat Aladağ’ı mesleki kariyerinin zirvesine çıkaran, tedavi ettiği hastalardır diye düşünüyorum. Umarım mesleki başarısını üniversite yönetiminde de gösterir.

Aladağ’a tebrik. Kazanan Malatya Turgut Özal Üniversitesi oldu.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatyalı, Gazeteci, Ali, Şahin,, Prof.Dr., Aladağ’ın, atanmasını, aynen, böyle, yorumladı;,
Yorumlar
Haber Yazılımı