Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 00:48
 
Malatyalı genç başkan Serdar Yıldız başardı; artık çarklar dönmeye başladı
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Kanatlı Et Üreticileri Birliği Başkanı Serdar Yıldız beraberinde yönetim kurulu üyeleri Serdar Taşpolat ve Erhan Işık ile birlikte Malatya Olay Tv ve Malatya Olay Gazetesini ziyaret etti.
Ekonomi Haberi
Malatyalı genç başkan Serdar Yıldız başardı; artık çarklar dönmeye başladı

Malatyalı genç başkan Serdar Yıldız başardı;

Artık çarklar dönmeye başladı...

Malatya Olay Tv ve Malatya Olay Gazetesini, Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Taşpolat ve Erhan Işık ile birlikte ziyaret eden Malatya Kanatlı Et Üreticileri Birliği Başkanı Serdar Yıldız, Usta Duayen Gazeteci Ali Aladağ’la görüştü.
BİTME NOKTASINDA KURTULUŞ SAĞLANDI…
Malatya Kanatlı Et Üreticileri Birliği Başkanı Serdar Yıldız, yoğun bir çalışma trafiği ile birlikte yaşanan sorunların yeni pazarlarla aşıldığını  ifade etti. Bitme noktasına gelen Kanatlı hayvan sektörü Genç Başkan Serdar Yıldız ve yönetiminin yoğun bir çalışma temposu ile geride kaldı.
Malatya Kanatlı Et Üreticileri Birliği Başkanı Serdar Yıldız, Yenipazarlara açılmaları nedeniyle sektörün yeniden zirveye doğru yol aldığını aktarıp “Kanatlı Hayvan Sektörü şehrimiz açısından güç kazanmaya başladı” dedi ve ardından şu açıklamaları yaptı:
KÜMESLER DOLU, ÇARKLAR DÖNÜYOR…

Malatyalı genç başkan Serdar Yıldız başardı; artık çarklar dönmeye başladı
“Malatya’mız da sektörümüz son dönemlerde komşu ülkeler dâhil çoğunda ihracat beklenen düzeyde olmayınca buna mukabil artan yem fiyatları Kanatlı hayvan sektörünü bitme noktasına getirmişti. Bazı firmalar ise işlevini noktalamıştı. Son bir yıldır çalışmalarımız neticesinde şu an yeniden iş yerlerimiz de çarklar dönmeye başladı .
Şu an Malatya genelinde kümesler dolu vaziyette çalışıyor.
IRAK PAZARI…
Komşu ülke Irak pazarına girmemizle birlikte Kanatlı Hayvan ihracatın da büyük oranda Pazar oluştu. Bu da üreticilerimizi bir nebze de olsa rahatlattı. Bizlerin Birlik olarak birçok projeleri hayata geçirtmek için gayret sarf ediyoruz. 
DEVLET DESTEĞİ…ÖNEMLİ İSTİHDAM SAĞLAMAMIZA YOL AÇACAK…
Devletimizin vereceği desteklerle projelerimiz hayata geçtiğinde Kanatlı et üreticilerimiz daha fazla üretim yapabilecek, Devletimiz Katma değer anlamında, ekonomik anlamda kasasına girdi sağlayacak ve en önemlisi sektörün büyümesiyle birlikte istihdam artacak.
ELEKTRİK SANTRALİ PROJESİ…

Malatyalı genç başkan Serdar Yıldız başardı; artık çarklar dönmeye başladı
Şu an üzerinde çalıştığımız Malatya ile Elazığ arasına yapılacak olan Tavuk gübresinden Elektrik santrali yapımı projesi toplantısını gerçekleştirdik. Bölgemizde Kanatlı Et sektöründe büyük güç dengesi olacağız.
GAZETECİLERİMİZE GÖREVLER DÜŞÜYOR…
Belirtmek istediğimiz gazetecilerimize önemli görevler düşüyor. Medya mensuplarının yanımızda olmaları ile sesimizi duyurup emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz.
Yeni pazarlar bulup sektörümüzü yukarılara taşıyacağız.”

BAŞARINIZI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ...
Malatya Olay Tv ve Malatya Olay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Usta-duayen Gazeteci Ali Aladağ, Malatya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Serdar Yıldız ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür edip ”Sizlerin Malatya ve Türkiye ekonomisine katkınız, sağladığınız istihdam gurur verici ve takdire şayan.”dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatyalı, genç, başkan, Serdar, Yıldız, başardı;, artık, çarklar, dönmeye, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı