Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 01:49
 
Malatyalı hakem Suat Arslanboğa; asla yalnız değildir...
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatyalı Süper Lig Hakemi Suat Arslanboğa’nın Profesyonel Hakemlik Sözleşmesi’nin feshedilmesine tepkiler çığ gibi büyümeye başladı...
Spor Haberi
Malatyalı hakem Suat Arslanboğa; asla yalnız değildir...

Malatyalı hakem Suat Arslanboğa;

suat arslanboğa ile ilgili görsel sonucu

Asla yalnız değildir...

Malatyalılar hakem Suat Arslanboğa için tek yürek oldu...Suat Arslanboğa ile ilgili destek mesajları çığ gibi gelmeye başladı...

Peki bugün kim ne dedi? 

MHP İL BAŞKANI R. BÜLENT AVŞAR:

bülent avşar ile ilgili görsel sonucu

SUAT ARSLANBOĞA YALNIZ DEĞİLDİR..

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar ,TFF’nin Süper Lig Hakemi Suat Arslanboğa’nın profesyonel hakemlik sözleşmesinin iptal edilmesine sert tepki göstererek, ‘ Malatya’lı hakemimize yapılan hukuksuz olayın takipçisi olacağız’ dedi.

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Malatya’lı profesyonel hakem Suat Arslanboğa’ya karşı yapılan hukuksuz bu davranışın takipçisi olacaklarını vurgulayarak, “ Hakem hataları hep var olmuştur. Bugün itibariyle Suat Arslanboğa kurban olarak seçildiyse ki, durum onu göstermekte biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildirmek isterim. TFF ‘nin basit kırmızı kart olayından sonra sözleşmesinin iptal edilmesi , zihinlerimizde soru işareti bırakmıştır. TFF ve MHK bundan sonraki süreçte hakem hatalarında ve bariz kırmızı kart hatalarından sonra bu yatırımlara gidebilecek mi? Suat Arslanboğa’yı İstanbul lobisine Kurban etmeyeceğiz. “ifadelerini kullandı.

bülent avşar ile ilgili görsel sonucu

Başkan Avşar, “ Süper ligde ve akabinde takımımız Malatyaspor’a yapılan hakem hatalarını defalarca izledik. Süper lig’de özellikle Anadolu kulüplerimizi bir çok maçlarında bariz hakem hatalarında neden bu denli kararlar alınmadı. Geçmiş dönemlere baktığımız da yüzlerce binlerce profesyonel müsabakalarda görev alan hataları ile saç baş yoldurtan hakemlerin halen görevde olduğunu görmekteyiz.Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulunun tesiri altına alan bir kulüp başkanının tasarrufu ve baskısı neticesinde alındığını düşündüğümüz akabinde bu kararın hak ve adaletsiz olduğunu savunarak bir an önce bu hatadan dönülmesi enbüyük arzumuzdur.”şeklinde konuştu.

MALATYASPORLULAR DERNEK BAŞKANI BAŞKAN FUAT YILMAZ

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

”HERKESİ DESTEK İÇİN GÖREVE DAVET EDİYORUM…”

Ankara Malatyasporlular Derneği Başkanı Fuat Yılmaz, Malatyalı Süper Lig Hakemi Suat Arslanboğa’nın Profesyonel Hakemlik Sözleşmesi’nin feshedilmesine ilişkin, “Malatya’mızın büyük bir değeri olan Suat Arslanboğa hocamıza yapılan bu haksızlık karşısında şehrimizin siyaset ve siyaset üstü tüm değerlerimizi TFF ve MHK için ivedilikle göreve davet ediyoruz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Fuat Yılmaz dahil, gülümseyen insanlar

Başkan Fuat Yılmaz’ın işte o açıklaması: “Ülke futbolumuzun hakem camiasında büyük bir değeri olan, Malatya’mızın yetiştirdiği değerli hakemimiz Suat Arslanboğa’ya yapılan etik dışı ‘sözleşme fesih’ olayını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Geçmiş dönemlerde yüzlerce profesyonel müsabakada görev alan isimleri ‘eyyamcı’ diye anılan hakemlerin bugün dahi profesyonel üst klasman hakem olarak görev aldığı MHK’da karakterinden, dürüstlüğünden, adaletinden zerrece şüphe duyulmayan camiada ‘altın adam’ diye anılan Suat Arslanboğa hocamız memleketimiz Malatya’nın siyasetçisi, sanatçısı, akademisyeni gibi bir marka değeridir. Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nu etkisi altına alan bir kulüp başkanının tasarrufu ve baskısı sonucunda alındığını düşündüğümüz fakat düşünmek dahi istemediğimiz bu kararın hak ve adalet terazisinde doğruyu göstermediğini hatırlatmak isteriz. Hakemlerde insandır. Milyar dolarlık bir sektörün adalet dağıtıcısı olan bir hakemin bir maçlık performansı ile alakalı bir kıyımda bundan sonraki maçlarda adaletin özellikle lobisi güçlü başkanları, siyasi zırhlı takımların müsabakalarında kimsenin hakkaniyetten, adaletten, vicdandan bahsetmeye sözü kalmayacaktır. Son sözümüz; Malatya’mızın büyük bir değeri olan Suat Arslanboğa hocamıza yapılan bu haksızlık karşısında şehrimizin siyaset ve siyaset üstü tüm değerlerimizi TFF ve MHK için ivedilikle göreve davet ediyoruz.”

DURSUN UMALİ SUCU’DEN ARSLANBOĞA TEPKİSİ…

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) eski Genel Başkanı Dursun Cumali Sucu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Malatyalı Süper Lig hakemi Suat Arslanboğa'nın profesyonel hakem sözleşmesinin feshedilmesi kararına tepki göstererek, haksız bir karar olduğunu açıkladı.

Basın toplantısı düzenleyen Dursun C.Sucu, Arslanboğa'nın hatalarının daha önceki hakem hatalarının yanında hafif kaldığını ve Malatyalı hakeme haksızlık yapıldığını ifade etti. Sucu, Arslanboğa'nın sözleşmesinin iptal edilmesinin haklı bir gerekçesi olmadığını aktarıp şöyle dedi? "Suat Arslanboğa'nın müsabakadaki yapmış olduğu hataları geriye dönerek diğer hakemler üzerinden de değerlendirdiğimizde yaptığı hata bunların yanında çok cılız kalır. O zaman bugün Fırat Aydınus'un Türkiye'de hakemlik yapmaması lazım. Malatya'da yardımcı hakemini dövdü, hakaret etti. Bu bütün basına yansıdı. Onun dışında Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Tolga Özkalfa örnekleri var. Niye Suat Arslanboğa" 

OĞUZ SARVAN VARDIR...

dursun cumali sucu ile ilgili görsel sonucu

Sucu daha sonra şunları söyledi:  "Zekeriya Alp her ne kadar MHK Başkanı gözüküyorsa da hakem camiasının içerisinden gelmeyen birisidir. Oğuz Sarvan ne zaman Türk hakemliğinin başına gelmişse Türk hakemliği kaos yaşamıştır. Bunun altını net bir şekilde çiziyorum. Şu anda da Oğuz Sarvan vardır. Her ne kadar Zekeriya Alp gözükse de Oğuz Sarvan bu raporu hazırlamışlardır. Zekeriya Alp'in önüne götürmüşlerdir. O da TFF'ye götürüp orada kararı çıkartmıştır. Ben, eski Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Genel Başkanı, Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu üyeliği yapmış, MHK'da yedek üyelik yapmış biri olarak almış oldukları bu kararı kınıyorum. Türk hakemleri adına kınıyorum. Eğer Suat Arslanboğa'nın sözleşmesini feshediyorlarsa, dönecekler o arkadaşların da İstanbul lobisi dediğimiz hakemlerin de hakemliklerini bitirecekler. Ben, Suat Arslanboğa Malatyalı, Anadolu çocuğu diye savunmuyorum. Ben de bir spor adamıyım, 40 yılımı verdim. Yazık, günahtır. Aldıkları bu kararı kınıyorum" 

MİLLETVEKİLKİ AHMET ÇAKIR;

ahmet çakır ile ilgili görsel sonucu

“TFF BAŞKANI ÖZDEMİR’LE GÖRÜŞTÜM…”

“Dürüstlüğü, çalışkanlığı ve beyefendiliği ile bildiğimiz ve tanıdığımız ayrıca hakemlik mesleğinde de son derece başarılı olan ve başarı çıtasını her geçen gün arttıracağına inancımız tam olan hemşehrimiz, kardeşimiz Suat Arslanboğa’nın son günlerde yaşamış olduğu sıkıntılı süreç tüm Malatyalı hemşehrilerimiz gibi, şahsımı da derinden üzmüştür. Konu ile alakalı TFF Başkanımız Sayın Nihat Özdemir ile bir görüşme gerçekleştirdim. Başkanımız konuya hassasiyetle eğildiğini ve bir haksızlık yaşanmaması hususunda azami gayret göstereceklerini ifade ettiler.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, hakem, Suat, Arslanboğa;, asla, yalnız, değildir...,
Yorumlar
Haber Yazılımı