Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 14:00
 
Malatyalı hayırsever işadamı Necmettin Bitlis hakka yürüdü
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya bir değerini daha kaybetti Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın gönül dostu...Malatya sevdalısı, hayır sever, eğitim gönüllüsü Necmettin Bitlis hakka yürüdü. Bitlis'in ölüm haberi üzüntüye yol açtı.
Yaşam Haberi
Malatyalı hayırsever işadamı Necmettin Bitlis hakka yürüdü

Malatyalı hayırsever işadamı Necmettin Bitlis hakka yürüdü
Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, ani rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Necmettin Bitlis’in cenazesi, Perşembe günü, Teşvikiye camiinde, öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Bitlis ailesinin Cuma gününden itibaren 6 gün boyunca taziyeleri Necmettin Bitlis’in Bebek Arifi Paşa Korusu’ndaki evinde kabul edeceği açıklandı.

Malatya sevdalısı Necmettin Bitlis'im vefatı üzüntüye yol açtı.
NECMETTİN BİTLİS'İN ÖZGEÇMİŞİ...

Necmettin Bitlis ile ilgili görsel sonucu
1 Aralık 1928’de Malatya’da doğdu. Erken yaşta ticaret hayatına atılan Necmettin Bitlis, öğrenimini ticaret lisesinde tamamladı. 1942 yılında Malatya'dan İstanbul'a göç eden başarılı iş adamı, bir röportajında 1955 yılında Zeytinburnu'nda içinde boyahanesi de bulunan eski bir kumaş fabrikasını 8 yıllığına kiralayarak iplik, dokuma ve boyama birimleriyle tekstil üretimine başladığını ve o dönemde 350 kişiyi istihdam ettiğini söylemişti.
Polisan Holding Yönetim Kurulu Bașkanlığı görevini sürdüren Necmettin Bitlis aynı zamanda; Polisan Kimya, Poliport, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat Yönetim Kurulu Bașkanlığı, Polisan Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyordu. Ayrıca Malatya Eğitim Vakfı’nın Kurucu Üyesi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Müteșebbis Heyeti Bașkanı ve TÜSİAD üyeliği yapıyordu.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, hayırsever, işadamı, Necmettin, Bitlis, hakka, yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı