Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 21:40
 
Malatyalı HSK Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa’nın acı günü
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Hakimler ve Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu Başkanı Malatyalı Yunus Nadi Kolukısa’nın babası bu akşam hakka yürüdü.
Yaşam Haberi
Malatyalı HSK Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa’nın acı günü

Malatyalı HSK Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa’nın acı günü
Hakimler ve Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa’nın babası Malatya’da Çarşamba günü öğlen namazına müteakip Şehir Mezarlığından toprağa verilecek.

acı haber ile ilgili görsel sonucu

YUNUS NADİ KOLUKISA KİMDİR ?
10.07.1972 tarihinde Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Malatya’da tamamladı. 1994 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini ikincilik ile bitirdi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi 5. Madde “Kişi Güvenliği” ve 8. Madde “Özel Hayatın Gizliliği” konusunda yüksek lisans tezini yazan KOLUKISA’nın aynı konuda yayımlanmış çok sayıda makalesi vardır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içtihatları konusunda Adalet Bakanlığı bünyesinde eğitici olarak görev almış, beşyüze yakın hakim ve savcının eğitimine katkı sağlamıştır. TBMM komisyonunda Adalet Bakanlığı temsilcisi olarak görev alan KOLUKISA’nın  “Türkiye’de Önleme Dinlemeleri” konusunda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır.


Adli Yargı Hâkim Adayı olarak mesleğe başlayan KOLUKISA; sırasıyla Başyayla-Karaman, Horasan-Erzurum, Dursunbey-Balıkesir ilçelerinde cumhuriyet savcılığı, Adalet Müfettişliği, Yargıtay Savcılığı, HSK başmüfettişliği görevlerinde bulundu. 23.03.2016 tarihinde HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığına, 19.01.2017 tarihinde HSK Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, HSK, Teftiş, Kurulu, Başkanı, Yunus, Nadi, Kolukısa’nın, acı, günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı