Haber Detayı
11 Kasım 2016 - Cuma 11:13
 
Malatyalı Kemal Sunal'ın bugün dogum günü; doğalı 72 yıl oldu
Bugün, 3 Temmuz 2000 yılında aramızdan ayrılan usta komedyen Kemal Sunal'ın doğum günü...Maltya'nın yetiştirdiği ünlü sanatçı Kemal Sunal'ı doğum gününde özlemle anıyoruz.
Sanat Haberi
Malatyalı Kemal Sunal'ın bugün dogum günü; doğalı 72 yıl oldu

MALATYALI KEMAL SUNAL'IN BUGÜN DOĞUM YILDÖNÜMÜ...

kemal sunal ın bugün doğum günü ile ilgili görsel sonucu

Hababam Sınıfı, Salako, Salak Milyoneri, Köyden İndim Şehire gibi onlarca filme imzasını atmış olan Türkiye'nin usta sanatçısı Kemal Sunal Türkiye'nin güldüren adamı olarak adını tarihe kaydetti. Ölümün üzerinden 15 yıl geçse de sevenleri onu hiçbir zaman unutmadı.

1973 yılında Ertem Eğilmez’in yönettiği ‘Hababam Sınıfı’ serisi ile sinemaya transfer oldu ve kalabalık kadrolu sinema filmlerinde rol almaya başladı.

Türk sinemasında başta ''İnek Şaban'' tiplemesi olmak üzere canlandırdığı pek çok karakterle sevenlerinin gönlüne taht kuran Kemal Sunal, 7'den 70'e herkesin sevgisini kazandı.

Türk Sineması’nın en büyük komedyenlerinden biri olan sanatçı çevirdiği filmler sayesinde ticari açıdan da büyük başarı elde etti.

1977'de Antalya Film Festivali'nde ''En başarılı erkek oyuncu'' ödülünü alan Sunal, oyunculuğu ile Türk sinemasına yeni bir soluk getirdi. 
Kemal Sunal 1974 yılında Gül Sunal ile hayatını birleştirdi.  Eşi ile gözlerden uzak mutlu bir evlilik yaşayan Kemal Sunal seviyeli özel hayatıyla da Türk Halkının beğenisini topluyordu.Kemal Sunal’ın , Ali ve Ezo isimlerinde iki çocuğu oldu. 
Büyük ustanın çektiği filmler 1990 yılından itibaren sayısı gittikçe artan televizyon kanallarında kesintisiz yayınlanmaya başlandı. Ama o bu gösterimlerden hiç para kazanmadı. 

kemal sunal ın bugün doğum günü ile ilgili görsel sonucu


12 Eylül döneminde yarım bıraktığı üniversiteyi tamamlayıp gençlere örnek olmayı kafasına koyan Sunal, 1995 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. 
Sanatçının en büyük hayali kızı Ezo’nun mezuniyetini görebilmekti. Ve bu hayal gerçekleşti.Ezo'nun üniversiteden mezun olduğu gün en mutlu günüydü.

Kemal Sunal 2000 yılında Ali Özgentürk’ün yapımcılığını üstlendiği Balalayka filminde rol alacaktı. 
Usta sanatçı 3 temmuz günü aralarında oğlu Ali Sunal, Ali Özgentürk ve Cem Davran'ın da bulunduğu ekiple birlikte Atatürk Havalimanı'na geldi. 
kemal sunal ın bugün doğum günü ile ilgili görsel sonucu
İç Hatlar Terminali'nde bilet ve bagaj işlemlerini yaptıran Kemal Sunal, uçağa binmeden önce bilet işlemlerini yapan yer hosteslerine "Canım, hiç gitmek istemiyor. Ama film çekimi var, gitmek zorundayım" dedi.
Uçaktan hiç hoşlanmayan ve uzun yıllar boyu binmeyen Kemal Sunal, Balalayka filminin çekimleri için arkadaşlarıyla birlikte Trabzon’a gitmek üzere bindiği uçakta kalp krizi geçirerek 55 yaşında vefat etti.

kemal sunal ın bugün doğum günü ile ilgili görsel sonucu

Haber:

Ali Aladağ

Malatya Olay

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, Kemal, Sunal'ın, bugün, dogum, günü;, doğalı, 72, yıl, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı