Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 13:30
 
Malatyalı Tekstil Kralı Mahmut Çalık ismini taşıyan Anadolu Lisesi’nde
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Malatyalı İş adamı Ahmet Çalık’ın babası tekstil kralı Mahmut Çalık, ismini taşıyan Yeşilyurt Mahmut Çalık Anadolu Lisesi’ndeydi. Tekstil kralı Mahmut Çalık çiçekle karşılandı.
Eğitim Haberi
Malatyalı Tekstil Kralı Mahmut Çalık ismini taşıyan Anadolu Lisesi’nde

Malatyalı Tekstil Kralı Mahmut Çalık ismini taşıyan Anadolu Lisesi’nde...

Malatyalı olanTekstil kralı Mahmut Çalık ismini taşıyan okulda...

Malatya’da 2013 yılında dönemin başbakanı Reccep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile  hizmete giren Mahmut Çalık Eğitim Kompleksi bünyesinde yer alan 32 derslikli Mahmut Çalık Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette, okul hakkında bilgi alan Mahmut Çalık, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan Beyaz Bayraklı sınıflarda, temizliği, yemekhane özelliklerini, hijyen koşullarını, geniş ve ferah sınıfları ve modern bahçe düzenlemesini, öğrenciler için alınan güvenlik önlemlerini yerinde inceleme şansı bulduklarını söyledi.
Ziyarete Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Malatya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadun Kılıç, Yeşilyurt Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Akıncı ve ilgililer katıldı.


Okul Müdürü Abuzer Uludağ ise, ziyaretten duyulan memnuniyet dile getirerek, okul idaresi ve velilerle birlikte, öğrencilere en güzel ortamda, en iyi derece eğitim vermek için çalıştıklarını söyledi.

HABERİN FOROĞRAF VE VİDEOSU:

Kaan Evin

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatyalı, Tekstil, Kralı, Mahmut, Çalık, ismini, taşıyan, Anadolu, Lisesi’nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı