Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 03:22
 
Malatyalı Yasin Kartoğlu, İstanbul Başakşehir belediye başkanı mı oluyor?
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: İstanbul Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve vekaleten başkanlık yapan Malatyalı Yasin Kartoğlu, başkan mı seçiliyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın seçilmesi nedeniyle, Başakşehir ilçesi Belediye Başkanlığı boşaldı.
Gündem Haberi
Malatyalı Yasin Kartoğlu, İstanbul Başakşehir belediye başkanı mı oluyor?

Malatyalı Yasin Kartoğlu, İstanbul Başakşehir belediye başkanı mı oluyor?
Mevlüt Uysal'ın İstanbul belediye başkanlığına seçilmesi ile Başakşehir ilçesinin belediye başkanlığı görevini de şu an vekaleten Malatyalı olan Yasin Kartoğlu yürütüyor.
Başakşehir Belediye Meclisi, yeni Belediye Başkanı’nı seçmek üzere Başakşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda 04 Ekim Çarşamba günü saat 15:00’te toplanması kararlaştırıldı.

Çalışkanlığı ile tanınan ve halk tarafından da oldukça sevilen Başakşehir belediye başkan vekili Yasin Kartoğlu'nun Başkanlığa seçilmesine kesin gözü ile bakılıyor.

YASİN KARTOĞLU KİMDİR?

 Başakşehir Belediyesi
1977 yılında Malatya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece'de yapan Yasin Kartoğlu üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamladı.
2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
Yasin Kartoğlu Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, Yasin, Kartoğlu,, İstanbul, Başakşehir, belediye, başkanı, mı, oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı