Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 13:36
 
Malatyalılar adına birlik ve bütünlük kıstasları içinde kalarak oy kullanalım
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak açıklama… İstanbul Sarıyer Malatyalılar Dernek Başkanı Serhan Bilgen “Malatyalılar adına birlik ve bütünlük kıstasları içinde kalarak oy kullan”dedi.
Yaşam Haberi
Malatyalılar adına birlik ve bütünlük kıstasları içinde kalarak oy kullanalım

Malatyalılar adına birlik ve bütünlük kıstasları içinde kalarak oy kullanalım
İstanbul Sarıyer Malatyalılar Dernek Başkanı Serhan Bilgen bugün yaptığı açıklamada aynen şunları dile getirdi:
“Saygı değer Malatyalı hemşehrilerimiz Sarıyer ilçemizde önümüzdeki süreçte bazı siyasi partilerde siyasi oluşumlar ve yönetim şekilleri yeniden oluşacaktır. Bu oluşumlarda yer alacak hemşehrilerimizin ve oy kullanacak kongre delegelerinin her şeyden önce sağduyu içerisinde kalarak önce milli menfaatlerini ve hemşehrilerimizin yaşadıkları olumlu ve olumsuzlukları ve siyasi otoritelerin geçmişteki davranış ve tutumlarını dikkate almaları gerekmektedir. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve iç mekan
Malatyalılar adına birlik ve bütünlük kıstasları içinde kalarak oy kullanmaları ve görev almaları kendilerine her açıdan her Malatyalı için vicdani bir sorumluluk yükleyecektir.!!! Bizler birlik ve beraberlik içinde kalarak daha güçlü olacağımızı düşünmeliyiz ve hareket etmeliyiz. Bizleri görmezlikten gelen ve ötekileştiren politikalara ve yönetim anlayışına karşı tek bilek ve tek yürek anlayışı ile yolumuzu belirlemeliyiz ve birbirimize destek verip değerlerimize geleceğimize sahip çıkmalıyız. Bizleri üzenlere ve isteklerimize cevap vermeyip bizleri kendi çıkarları için kullananlara artık dur demeliyiz.!!! Hedefimiz önce milli birliğimiz, hemşehri dayanışmamızla beraber ülke çıkarlarımızıdır. 

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Saygı değer hemşehrilerimiz; içimizde bireysel çıkarlarını temel alanlara müsaade etmemeliyiz. Bizleri düşünen ve birlikte karar alacak oluşumları kendimize istikamet seçmeliyiz. Geçmişteki hatalarımızı tekrar etmemeliyiz. Bazı hemşehrilerimizin kendi çıkarları için hareket ettiklerinde biliyoruz. 
Bunlar biz Malatyalıların ortak menfaatlerine yaramadığı için bizlerin ve hemşehrilerimizin de birçok konuda siyasi alanda zarar görmemesine yol açmaktadır. Bu sebeple Sarıyer’de ikamet eden Malatyalı hemşehrilerimize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz, muhabbetle selamlarımızı gönderiyoruz. 
Sarıyer bizim için Can davamız olup ve kanımız kadar kıymetlidir. Malatyalılar için ortak yaşam alanımız ve milli davamızıdır. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gözlük ve yakın çekim
Bizler önce Sarıyer ve sonra Malatyalıyız. Sarıyer bizim sevgimiz ve hoşgörü bahçemiz, ekmek davamız, onurumuz, namusumuz ve şerefimizidir.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalılar, adına, birlik, ve, bütünlük, kıstasları, içinde, kalarak, oy, kullanalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı