Haber Detayı
06 Aralık 2016 - Salı 16:24
 
Malatyalılar Erdoğan isteyince akın akın dolar bozdurmaya koştu
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Dövizle borçlanmayı bırakalım, yerli parayı devreye sokalım" çağrısı üzerine Malatya Darendeliler Bankarala döviz bürolarına akın ederek, euro ve dolarlarını Türk Lirası’na çevirdi. Öncülüğü Kaymakam Ali, Türk ile belediye başkanı Dr. Süleyman Eser yaptı.
Ekonomi Haberi
Malatyalılar Erdoğan isteyince akın akın dolar bozdurmaya koştu

DARENDELİLER AKIN AKIN DOLARLARINIZ BOZZDURMAYA KOŞTU...

Darbe girişiminin ardından doların hız kesmeden yükselmesi ve uluslararası çevreler tarafından piyasaları tedirgin etmeye yönelik girişimlere karşı Türk halkı dövizlerini bozdurarak vatanseverliğini gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Dövizle borçlanmayı bırakalım, yerli parayı devreye sokalım" çağrısı üzerine de vatandaşlar Banka ve döviz bürolarında kuyruklar oluşturdu.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’nın Darende ilçesinde de  hükümetin talebinin ardından yastık altındaki dolar ve eurolarını bozdurmaya başladı.

Başkan Süleyman Eser “Böyle düze çıkabiliriz”
Darende belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser , “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile harekete geçtik. Ben Türk parasını tercih eder, elimden doları çıkarırım. ki dolar var şu anda bozdurarak Türk parasına geçtim. Yani Tl’ye benimle birlikte çok sayıda vatandaşımız da TL’ye dolarlarını çevirdi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın çağrısına ve ülke ekonomisine katkı olsun diye dolarımızı Darende halkımızla birlikte bozdurduk ve Türk Lirasına çevirdik.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla dolarını Türk Lirası’na çeviren Darende belediye başkanı Dr. Süleyman Eser ve vatandaşlar tüm halkada davet yaptı Tl’ye dolar ve Euro’ların çevrilmesi için.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalılar, Erdoğan, isteyince, akın, akın, dolar, bozdurmaya, koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı