Haber Detayı
14 Haziran 2017 - Çarşamba 01:44
 
Malatyalıları İstanbul’da MİAD buluşturdu ve 2 de anlamlı sözleşme imzalandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatyalılar İstanbul’da iftar da buluştu. Kısa adı MİAD olan Malatyalı İş Adamları Derneği’nin İstanbul Ataköy’de düzenlediği iftar programına yoğun katılım oldu. İftar programında Malatya için 2 imza atıldı
Ekonomi Haberi
Malatyalıları İstanbul’da MİAD buluşturdu ve 2 de anlamlı sözleşme imzalandı

Malatyalıları İstanbul’da iftarda MİAD buluşturdu ve 2 de anlamlı sözleşme imzalandı
İFTAR VE ANLAMLI 2 İMZA…
MİAD’ın iftarına yoğun katılım vardı.
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNE KONUKEVİ VE GEZİCİ AŞEVİ
MİAD, Kızılay ve İnönü Üniversitesi işbirliğinde Malatya'da konukevi ve gezici aşevi kurulmasıyla ilgili protokol imzalandı.
Malatyalı işadamı Şahin Nalbant’ın yaptıracağı Konukevi ve gazici aşevi imzası Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milletvekili Nurettin Yaşar, MİAD Başkanı Yunus Akdaş, Rektör Prof.Dr. Ahmet Kızılay tarafından imzalandı.
KIZILAY’A GEZİCİ AŞ EVİ ARACI


MİAD tarafından İstanbul'da geleneksel hale getirilen iftar programında Malatya için gezici aş evi aracı protokolü imza altına alındı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milletvekili Nurettin Yaşar, MİAD Başkanı Yunus Akdaş, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın imzada hazır bulundu. Bakan’a plaket de takdim edildi.

BAKAN TÜFENKCİ NE DEDİ?
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, MİAD’ın iftar yemeğinde bir de konuşma yaptı. Bakan Tüfenkci aynen şunları söyledi:


“İstanbul'da MİAD'ın düzenlemiş olduğu iftar programına katılarak, Malatyalı sanayici ve iş adamlarımızla bir araya geldik.


Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi inşallah 2017 ülkemiz için, ekonomimiz için, sizler için bir sıçrama yılı olacak. Daha fazla üreteceğiz, daha fazla ihraç edeceğiz, daha fazla istihdam imkanı sağlayacağız. 
Türkiye ekonomisi 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Bir önceki çeyrekte yüzde 3,5 büyüyen Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde cari fiyatlarla ise yüzde 14,3 büyüdü. 2017 yılının ilk çeyreğinde sanayi sektörü yüzde 5,3 büyüdü; imalat sanayinde ise büyüme oranı yüzde 5,1 oldu. Bu sektörler ve ihracat; ilk çeyrekteki büyümemizi destekleyen unsurlardır.

2002’den bu yana Ak Parti Hükümetleri olarak bir yandan demokrasiyi geliştirirken bir yandan da ekonomiyi büyüttük. Terör örgütleri ile mücadele ederken, aynı zamanda milli birlik ve beraberliği sağladık. 
Bugün Avrupa ülkeleri arasında, makro dengeleri en iyi durumda olan ülkelerden biriyiz. Bir yanda Türkiye ekonomisini büyütürken bir diğer yanda insanımıza iş kapısı açtık. 7 milyonun üzerinde istihdam sağladık. 15 yılda kişi başına düşen geliri 3 bin dolardan 11 bin dolara çıkardık. Türkiye yabancı sermaye için cazip bir ülkedir. 2017 yılının ilk çeyreğinde güçlenen güven ortamı ile birlikte ülkemize giren yabancı yatırımlar da yükseldi.”
MİAD Başkanı Yunus Akdaş Bakan Tüfenkci’ye plaket sundu.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalıları, İstanbul’da, MİAD, buluşturdu, ve, 2, de, anlamlı, sözleşme, imzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı