Malatyalıların gururu olan; Kaymakamlarımız Akeller ve öztürk...
Haber
12 Eylül 2020 - Cumartesi 02:33
 
Malatyalıların gururu olan; Kaymakamlarımız Akeller ve öztürk...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel haber… Malatyalıların gururu oldu…Genç 2 kaymakam…Burak Akaller ve İlyas Öztürk…Vatan-bayram aşkı ile yanıp tutuşan Kaymakam Akeller Günyüzü’ne, Öztürk Kurşunlu’ya atandı.
Gündem Haberi
Malatyalıların gururu olan;   Kaymakamlarımız Akeller ve öztürk...

Malatyalıların gururu olan; 

Kaymakamlarımız Akeller ve öztürk...

Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Malatyalı Burak Akeller Eskişehir’in Günyüzü ilçesine ve İlyas Öztürk ise Çankırı’nın Kurşunlu ilçesine atandı.

Bugüne kadar görev yaptıkları yerlerde isimlerinde başarı ile söz ettiren Malatyalı Kaymakamlar İlyas Öztürk ve Burak Akeller’e yeni görev yerlerinden de başarılar diliyoruz.

BURAK AKELLER ESKİŞEHİR GÜNYÜZÜ KAYMAKAMI KİMDİR?

22 Kasım 1988 tarihinde Malatya'da doğdu. İlk öğrenimini Fırat İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini Malatya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2016 yılında Hatay Valiliği bünyesinde İl Planlama Uzman Yardımcılığı görevine başladı. 2018 yılında Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Hatay Valiliği Kaymakam Adayı olarak atandı.

Malatya-Yeşilyurt ve Düzce-Gümüşova ilçelerinde Kaymakam Refikliği, Kırşehir-Çiçekdağı ve Manisa-Gölmarmara ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Çanakkale’de Mülkiye Teftiş Stajı görevlerini tamamladı. Yurtdışı stajı kapsamında yabancı dil bilgilerini artırmak ve mesleki konularda incelemelerde bulunup uygulamaları yerinde görmek amacıyla İngiltere Londra Üniversitesi’de eğitimini tamamladı. Evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İLYAS ÖZTÜRK- ÇANKIRI KURŞUNLU KAYMAKAMI KİMDİR?

Aslen Malatyalı olup 1990 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’de tamamladı. 2012 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 2015 yılında Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzman Yardımcısı, 2016-2018 yılları arasında Sosyal Güvenlik Kurumunda Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. 

2017 yılında yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine Gaziantep kaymakam adayı olarak intisap etti.Elazığ’ın Keban, Adana’nın Feke ve Aladağ ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.Manisa ilinde Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. İngiltere Sheffield Üniversitesinde yabancı dil eğitimi aldı. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalıların, gururu, olan;, , , Kaymakamlarımız, Akeller, ve, öztürk...,
Yorumlar
Haber Yazılımı