Haber Detayı
17 Haziran 2018 - Pazar 16:15
 
Malatyalıların ortak sevdası, Süper Lig’in beyi E.Y. Malatyaspor’da Mali kongere
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatyalıların ortak Sevdası-Aşkı…Evkur Yeni Malatyaspor’un Mali Kongresi yapıldı. Kongre de yeni bütçe 135 milyon lira olarak açıklandı.
Spor Haberi
Malatyalıların ortak sevdası, Süper Lig’in beyi E.Y. Malatyaspor’da Mali kongere

Malatyalıların ortak sevdası, Süper Lig’in beyi E.Y. Malatyaspor’da Mali kongere
Malatya merkez Battalgazi belediyesinin yeni binasında ki kongre salonunda saat 10.00’da başlayan kongre de , gelir-giderler ibra edildi. Yeni bütçe ise 135 milyon lira olarak açıklandı.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Ali Aladağ ve Adil Gevrek dahil, oturan insanlar, takım elbise ve iç mekan
Gelir 104-Gider 104 Milyon lira.
YENI MALATYASPOR MALI KONGRESI: 
Gelir: 104 Milyon
Gider: 104 Milyon 
Borc: 26 Milyon 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Ali Aladağ ve Adil Gevrek dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Alacak:3.Milyon 
Toplam Borc: 23 Milyon
 Hesaplar oybirliğiyle ibra edildi. 
2018 TAHMINI BUTCESI: 

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, Ali Aladağ, Adil Gevrek ve Murat Gümüş dahil, oturan insanlar, takım elbise ve iç mekan
GELIR :135 Milyon Lira
GIDER: 135 Milyon Lira 
Üyelik aidati: 100 Tl.
Divan Başkanı Naci Şava’ta ve divan heyetinin oluşmasının ardından saygı duruşu ve İtiklal Marşımız okundu.
Ak Parti genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, konuşmasında “Gelecek sezon hedef ilk 5 olmalı”dedi ve ardından ekledi:”E.Y. Malatyaspor’a “Hep destek, tam destek olacağız. Adil Gevrek ilk başkan olduğunda yapamaz dedim. Ancak 3 yılda 2 şampiyonluk ve süper lig’de başarı. Her daim Başkanın ve Malatyaspor’un yanındyız.

Görüntünün olası içeriği: Aysun Karabulut ve Selçuk Günaydın, ayakta duran insanlar
Bir gün Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören’i aradım. Bana dedi ki ilk kez futbolla ilgili bir bayan arıyor.
Ben Malatyaspor sevdalıısıyım Malatya aşığıyım"


Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’te kongre üyelerine bugüne kadar yapılan çalışmaları tek tek açıkladı ve”Bazı grupların bizi eleştirmeleri çıkar “ diye eleştirdi. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan
Başkan Adil Gevrek, Malatyalılardan tek isteği ise”27 bin 44 kişilik stadımızı Malatyalılar olarak dolduralım. Bunu Malatyalı hemşehrilerimizden istiyoruz.

Evkur Yeni Malatyaspor’umuzun 2018 yılı yıllık olağan Mali Genel Kurulu toplantısını gerçekleştirdik, tüm gelir giderleri ve planlanan tahmini bütçemizi basın mensupları ve delegelerimiz ile paylaştık.”dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ali Aladağ dahil, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Ali Aladağ ve Adil Gevrek dahil, oturan insanlar ve iç mekan

BAŞKAN ADİL GEVREK’İN KONGRE KONUŞMASINDAN…

“Başkan olduğum dört yıl süresi içerisinde Evkur Yeni Malatyaspor’da sportif anlamda üç yılda iki şampiyonluk yaşadık. 2.Lig’den Spor Toto 1.Lig’e, Spor Toto 1.Lig’den de Süper Lig’e yükseldik. Tabi bunlar kolay olmadı. Bunun yanında mali anlamda da bizim çok ciddi bir mücadelemiz oldu. Rakiplerinle mücadele ederken, çok ciddi bütçeleri olan takımlar var. Taraftarlarımız ve camiamız tabi ki sportif anlamda başarı isteyecektir ama bunun altyapısı, ekonomik boyutu var, buna da dikkat ediyoruz. Üç yıldır ekonomik anlamda iyi gidiyoruz. Geçen yıl Süper Lig’e çıktık ve bu lige çıkarken de bütçesi az olan kulüplerden bir tanesiydik. 13 milyon bütçeyle Süper Lig’e çıktık. Şampiyonluk primleri vardı. Süper Lig’e 10 milyon bir borçla girdik. Süper Lig’de de bu sezon hem sportif hem de mali olarak çok iyi gittik. Ama maalesef Türkiye’de bir kur yükselişi oldu ve bundan dolayı da 14 milyon bir farkımız oldu. Bununla birlikte bizim altyapıda şimdiye kadar yapmış olduğumuz 7,5 milyonluk bir yatırım var. Yeni tesisimize geçtik, iki antrenman sahası yaptık, altyapının sahasını değiştirdik. 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Ali Aladağ dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar

Bu yeterli mi değil ama bu harcamaları da yaptık. Bundan sonrada hem altyapıda hem de tesisleşme adına mutlak ve mutlak bütçe ayırmalıyız

Dört yıllık süreçte hem mutlu olduğumuz anlar hem üzüldüğümüz anlar oldu. Ama çok üzüldüğüm bazı konular oldu. Biz 2.Lig’den Spor Toto 1.Lig’e çıktığımızda daha ilk maçımızda bir zihniyet tarafından bize yapılmayan kalmadı. 1-0 yenildik maalesef hiç ağza alınmayacak hakaretler edildi, yanlışlar yapıldı. Malatya’ya bunu yapanların kimler olduğunu biliyorsunuz. Belki figüranlar, kişiler değişiyor ama zihniyet değişmiyor. Son olarak da Bursaspor’a yenildiğimiz maçta birileri çıkıp hakkı ve haddi olmayan, haddini aşarak ‘Bu takımı ellerinden alın, el koyun’ diyen bir zihniyet vardı. Bugüne kadar hep sustum, sesimizi çıkartmadık. 

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, Ali Aladağ dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

Ama bu insanlar Malatyaspor’a zarar veriyorlar. Bunlar menfaatleri çakışmadığı yerde çıkıp böyle konuşuyorlar. Bugüne kadar hep sabırlı davrandık. Şahsıma ne tehditler ne şantajlar oldu. Şahsıma atılan iftiralar, yalanlar oldu. Bizi ‘transferde hırsızlıkla’ suçladılar. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızı ‘hırsızlıkla’ suçladılar. İftira atıldı. Varsa bir iddian, tespitin ortaya koyarsın ama maalesef bu insanlar menfaatleri çakışmadığı için bunları yaptılar. Bugüne kadar bunlarla mücadele ettik. Bugünden sonrada ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız bu kulüpte olduğumuz sürece bu insanların zarar vermesine asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Bir sezon boyunca sustum, sesimi çıkarmadım, sabrettim ama bunlar hakikaten haddini fazlasıyla aştılar. Hadleri, hakları olmadan İstanbul’da kapı kapı işadamlarını dolaşıp, Malatyaspor’a başkan arıyorlar. 

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar

Bu sizin haddinize mi? Burada genel kurul var, isteyen kişi gelip aday olabilir. Başkan olabilir. Bu kulüp bütün Malatyalıların. Biz nasıl oluyorsak herkes gelip aday olabilir. Herkes buraya gelip hizmet etmek isteyebilir ama bir kongre yokken, ortada hiçbir şey yokken bir atamayla çıkıp haddi olmayan kişiler bu kulübe başkan aradılar. En zor günlerimizde destek olması gerekenler bunu yaptılar. Kendi kafalarından uydurdukları şeylerle Gümrük ve Ticaret Bakanımıza, AK Parti Genel Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza gittiler. Bakanımız, genel başkan yardımımız, milletvekillerimiz ve belediye başkanımız bunlara inanıp, itibar etmedi. Bizde Allah’a şükür onları mahcup etmedik. Anlatmadığım çok şey var, günü geldiğinde onları da anlatırız. Bunlar maalesef kendi menfaatleri için Malatyaspor’a zarar veriyorlar. Bu insanları görüp üzülüyorum ki bazı yerlerde itibar görüyorlar. Tabi ki eleştiri olacak. Eleştiri, yanlışlar, hatalar olacak. Biz eleştiriye açığız ama yalan söyleyerek, iftira atarak eleştiri olmaz. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız gece gündüz mücadele ediyor, ama haksız yere suçlanırlarsa şevkleri kırılıyor. Bu insanlar İstanbul’dan gelip zamanını, parasını veriyor, kendi evine ayırmadığı zamanı buraya ayırıyor ama bir de maalesef haksız bir şekilde bu insanlara hakaret ediliyor ve bu insanlar suçlanıyor. Mutlaka eleştiri olacak. Buradaki basın mensuplarımızın çoğu bizi eleştirdi. Zaman zaman hak verdiğimiz arkadaşlarımız, zaman zaman ise fikir ayrılığımızın olduğu arkadaşlarımız oldu. 

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Otomatik alternatif metin yok.

Ama eleştiri seviyesinin içerisinde olması lazım. Şahsa direkt hakaret etmek doğru değil, bu Malatyaspor’a zarar verir. İnşallah bundan sonra bu insanlarla da, rakiplerimizle de mücadele edeceğiz. Evkur Yeni Malatyaspor’umuzu da inşallah hak ettiği yere taşıyacağız. Bu takım sezon başında maça çıkarken ulusal basında ve Malatya’daki zihniyet, ‘Bu takım düştü, düşecek’ dedi. Neredeyse son üç haftaya kadar söylediler. Sağda solda ‘Bu takım düşecek’ dediler. Konya o üç tane kırmızı kutucuktan uzun süre çıkmadı, sonunda çıktı. Demek ki biz Konya’nın yerinde olsaydık, en altta olsaydık bu takımı bunlar düşürecekti. Ama biz buna müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Bu bizi üzüyor. Maç 90 dakika, 34 maç bitmeden bu takımı düşürmek istediler ama Allah’a şükürler olsun ki bize inananlara mahcup olmadık. Ligi 43 puanda çok iyi bir yerde bitirmek. Bundan sonrada en iyi yerde bitirmek, üst seviyelere çıkmak istiyor. Süper Lig için takımın ne kadar büyük bir marka değer olduğunu da görmemiz lazım. Malatyalı esnaf ve hemşerilerimizden takımlarına sahip çıkmalarını istiyorum. 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve iç mekan

Göğsümüzü gere gere ulusal basında takımımız konuşuluyor. Biz gururlanıp, onurlanıyoruz. Malatya’mıza sahip çıkalım.

Stadın kenarına reklamlar alınıyordu. O reklamları artık Malatyaspor’un dışında kimseye vermeyin. Maalesef bunu da yaptılar. 40 yıldır o reklamlar ve esnaftan toplanan paraların hiç birisi Malatyaspor’a gelmiyordu. Geçen senede bu reklamlar toplandı ve paralar gelmedi. 40 yıldır bu böyle gidiyordu ama biz bunu değiştirdik. Kesinlikle Malatyaspor’un kaşesi, makbuzu olmadan hiçbir esnafımız, Malatyalı hemşerimiz reklam vermesinler. O konuda da ciddi şikayetler aldık. Biz gidiyoruz reklam almaya ‘Geldi bir başkası aldı’ diyor. 40 yıldır bu iş böyle yapılmış ama biz bu işe ‘dur’ dedik. Buna ‘dur’ dediğimiz içinde bazı çevrelerde ciddi sıkıntılar yaşadık. Ama olsun, Malatya’nın menfaati için ne sıkıntı yaşarsak yaşayalım Malatya’nın bir kuruşunu asla heba etmeyiz. Bu bize emanettir. Bu şehrin emanetidir. Bu emanete de gözümüz gibi bakacağız.”

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Ali Aladağ dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Ali Aladağ dahil, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ali Aladağ dahil, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Ali Aladağ ve Adil Gevrek dahil, oturan insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, Murat Soysal dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalıların, ortak, sevdası,, Süper, Lig’in, beyi, E.Y., Malatyaspor’da, Mali, kongere,
Yorumlar
Haber Yazılımı