Malatya'nın gelini Gül Sunal'dan bir ilk
Haber
22 Kasım 2013 - Cuma 14:42
 
Malatya'nın gelini Gül Sunal'dan bir ilk
Sinema Sanatçısı Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, Malatya da yayın yapan Uydu Kanalı Türkiyem Tv'de İnanç Kara Ölmeztoprak'ın moderatörlüğünde hazırlanan Bilge Bakış Programında, ilk kez böyle uzun soluklu bir röportaj verdiğini ifade etti.
Sanat Haberi
Malatya'nın gelini Gül Sunal'dan bir ilk

Malatya Uluslararası Film Festivali nedeniyle Malatya'da bulunan Sunal, eşiyle geçirdiği yılları, çocuklarıyla ilgili düşüncelerini, hatıralarını, hayata bakış açısını, beklentilerini, özel ve mesleki yaşamına dair görüşlerini paylaşarak, Malatya'nın gelini olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Kemal Sunal'ın en büyük isteğinin okullar yapıp bağışlamak olduğunu dile getiren Sunal, eğitime verdikleri önemi belirterek, eşinin yıllar sonra üniversiteyi bitirmesi ile birlikte yüksek lisans yapma konusundaki azmini vurguladı.
İkili ilişkilerde güven duygusuna çok önem verdiğini söyleyen Sunal, eşini ilk kez sahnede gördüğünü ve o an karşılıklı çok güçlü bir duygunun oluştuğunu anlatırken adeta o yılları yeniden yaşadı. Bilge Bakış Program Moderatörü İnanç Kara Ölmeztoprak'ın 'eşinizle birlikte, hayatınızdaki en büyük sevinç kaynağınız neydi? ' sorusuna, 'çocuklarımız' yanıtını veren Sunal, anne olduktan sonra çocuklara olan bakış açısındaki değişimlerden ve şu an sahibi olduğu Gül Sunal Anaokulundan bahsetti.
Kemal Sunal'ın hayatına dair çok detaylı ve yediden yetmişe geniş katılımlı, vizyonlu bir belgesel çekildiğini ancak hiçbir ulusal kanalda henüz yayınlanmadığını ifade eden Sunal, bu belgesel yayınlanırsa en az filmleri kadar etkili olup, defalarca izlenebileceğini iddia etti. Söyleşinin bu noktasında, Malatya Kayısı Fuarı döneminde, bir kısa film festivali yapılabilinir mi ve o festival içerisinde bu belgesel yayınlanabilinir mi yönündeki fikir alışverişleri neticesi; Malatya 'daki mülki ve sivil toplum kuruluşlarına seslenildi.
Malatya'da sanata ve sanatçıya verilen değer noktasında büyük gurur duyduğunu belirten Sunal, Malatya Valisi Vasip Şahin'in şahsında Malatya Valiliğine, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın şahsında Belediye'ye, sivil toplum kuruluşlarına, bu etkinlikte emeği geçen tüm katılımcılara ve Malatya İnsanına teşekkürlerini sundu.

Malatya'nın Gelini Gül Sunal'dan Bir İlk

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Sinema, Sanatçısı, Kemal, Sunalın, eşi, Gül, Sunal, Malatya, da, yayın, yapan, U
Yorumlar
Haber Yazılımı