Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 01:02
 
Malatyaspor USA Başkanı Teoman Mutlu; Başkan Erdoğan, buzları eritti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak gelişme… Malatyaspor USA Başkanı Teoman Mutlu, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretini Malatya Olay’a değerlendirdi.
Dünya Haberi
Malatyaspor USA Başkanı Teoman Mutlu; Başkan Erdoğan, buzları eritti

Malatyaspor USA Başkanı Teoman Mutlu; Başkan Erdoğan, buzları eritti…
AZBD'de New York'ta yaşayan Malatyaspor USA Başkanı Teoman Mutlu, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın buzları erittiğini dile getirdi ve şu açıklamalarda bulundu:

Görüntünün olası içeriği: Teoman Mutlu, oturuyor, takım elbise ve iç mekan
"73. Birleşmiş Milletler toplantısının düzenlendiği  ABD de gözler şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'daydı…
Sayın Başkan'ın gelip burada sadece kendi ülkemiz ile alakalı değilde İslam dünyasının tek lideri edasında oluşu bizleri gelecek adına umutlandırdı. Malüm ülkemizden binlerce kilometre uzakta oluşumuz ve ülkemizin ticari açıdan temsilcisi olmamız münasebeti ile siyasi ve ticari konjöktürün tam ortasında yer alıyoruz. 


Ülkemizin sıkıntılı bir ekonomi içerisinde olduğunu düşünmüyorum buna sadece geçiş dönemi diyebiliriz. 
Bizler ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyanın zorluğunu ve etrafımızdaki komşu ülkelerin hızla değişen yapısı karşısında değişken ve kırılgan durumunu önemsenmesi gerektiğini düşünüyoruz.”
Malatya Olay’da Ali Aladağ’a açıklamalar yapan Malatyaspor USA Başkanı ve işadamı Teoman Mutlu daha sonra Başkan Erdoğan’ın ABD ziyareti ile ilgili şu açıklamaları yaptı:


“Ve ülkemizin içinde geçtiği geçiş sürecinden güçlü ve daha kuvvetli çıkacağı kanaatini taşıyorum. Başkan Erdoğan kendinden emin ve ekibiyle kollektif bir çalışma yürütüyor. ABD'de gelip ülke ve dünya Müslümanlarının temsilini rahat bir dille ifade etmesi ve Birleşmiş Milletlere yapıcakları noktasındaki söylemlerinin net ve açık bir dil kullanması biz iş adamlarını daha güvenli bir limanda olduğumuzu htirdi.

FETÖ terör örgütünü açık bir ifade ile ortaya koyması içinde bulunduğumuz coğrafyanın daha doğru yönetilmesi için net bir tutum sergilemesi ve en önemlisi Maliye Bakanımız Berat Albayrak'ın bu toplantıları fırsata çevirdiğinide şahit olmak bizlere mutluluk vermesi yanında yapacağımız yatırımları ve iş hacmi konularında daha bir umutlandığımızı ifade edebilirim. 

cumhurbaşkanı erdoğan bm de trumpla ile ilgili görsel sonucu
Başkan ortaya koyduğu profil ile bizede artık ayağa kalkıp yatırımlarımıza hız vermemiz gerektiğini htirek daha güçlü bir fotoğraf ile ülkemize dönmüştür. Gerek ABD medyası gerekse uluslar arası platformlarda Birleşmiş milletler Toplantısı ve Başkan Erdoğan profili iz bırakmıştır.
Buda biz Türkler ve Müslüman cenahı oldukça memnun etmiştir.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyaspor, USA, Başkanı, Teoman, Mutlu;, Başkan, Erdoğan,, buzları, eritti,
Yorumlar
Haber Yazılımı