Meclis'te Muharrem ayı ile bütçe ön planda oldu
Haber
06 Kasım 2013 - Çarşamba 16:01
 
Meclis'te Muharrem ayı ile bütçe ön planda oldu
Malatya Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını 6 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda saat 14.00’de Meclis II. Başkan Vekili Hüseyin Apak Başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Ekonomi Haberi
Meclis'te Muharrem ayı ile bütçe ön planda oldu

Başkan Vekili Hüseyin Apak, toplantının başlangıcında Muharrem ayına girilmesi dolayısıyla tüm Malatyalılar ve İslam Alemine tebriklerini ileterek, “Bugünlerin birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmasını diliyorum” dedi.

2014 Yılı Tahmini Bütçe 658 milyon 347 bin lira

Meclis Toplantısında gündem dışı verilen tekliflerin görüşülerek oylanmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan, Ekim ayı meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2014 Mali Yılı Belediye Bütçesi ile ücret tarifesi, Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda görüşülerek karara bağlandı. Yapılan görüşmelerin ardından, 2014 Mali Yılı Belediye Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu doğrultusunda 658 milyon 347 bin 070 lira olarak kabul edildi.

2014 Mali Yılı Belediye Ücret Tarifesi de komisyon raporu doğrultusunda meclis tarafından kabul edildi.

Belediye Meclisi ayrıca gündem maddeleri içerisinde yer alan; kadro iptal-ihdası ile ilgili yapılan teklifleri kabul ederken, S Plaka Yönetmeliğinde sigorta ile ilgili kısımlarında da bazı değişiklikler yapılmasını kabul etti.

Toplantıda ayrıca, yapılan talepler doğrultusunda bazı cadde ve sokak isimleri, İmar Komisyonu raporu doğrultusunda kabul edildi.

İmar Maddeleri

Belediye Meclisi, gündemde yer alan imar maddelerini de görüşerek karara bağladı. İmar maddelerinin bir kısmı karara bağlanırken, bir kısmı da komisyona havale edildi.

Aralık Ayı Toplantısı 4 Aralık’ta

Belediye Meclisi 2013 yılının son toplantısı olan Aralık A

yı Olağan Toplantısı’nı 4 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Belediye, Meclisi, Kasım, ayı, olağan, toplantısını, 6, Kasım, Çarşamba
Yorumlar
Haber Yazılımı