Haber Detayı
28 Ocak 2017 - Cumartesi 20:44
 
MGTC tarafından Darbeler, medya ve Malatya sempozyumu düzenlendi, plaketler dağıtıldı
Murat Ali Tutar…:Malatya Olay…: Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetimiz tarafından düzenlenen "Darbeler, Medya ve Malatya" sempozyumu düzenlendi. Sempozyum sonunda gazetecilere plaketler verildi.
Yaşam Haberi


MGTC tarafından Darbeler, medya ve Malatya sempozyumu düzenlendi, plaketler dağıtıldı...
Ramada Altın Kayısı Otelde saat 17.00’de başlayan törene Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Val,i Mustafa Toprak, Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Müftü Ümit Çimen, önceki dönem Milletvekili Cemal Akın, Cemiyet Başkanı Kemal Deniz, Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı, CHP il başkanı Enver Kiraz, MHP il başkanı Mehmet Erdem, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, ESOB Başkanı Şevket Keskin, EKKKB Ali Evren, Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Hasan Meşeli,  gazeteciler ve kalabalık bir topluluk katıldı.
Sempozyumda Malatya’nın yetiştirdiği iki gazeteci Vahap Munyar ve İsmail Kapan'da katıldılar. 
Yerli ve milli bir medyanın önemini 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha ortaya çıktığı dile getirildi.
Konuşmalar yapıldı, şehitler için dualar okundu ve ardından plaketler dağıtıldı.

Geceye katılan Malatya Olay yhönetim kurulu başkanı Gazeteci Ali Aladağ kısa bir süre kalıp başka bir program için ayrıldı. Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Başkanı Kemal Deniz misafirleri kapıda tek tek karşılayıp uğurladı ve "Bu tür etkinliklerimiz sürecektir" dedi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlediği ‘Darbeler, Medya ve Malatya Sempozyumu’ ve ‘Yılın Gazetecileri Ödül Töreni gerçekleştirildi..

Konuşmacı olarak Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Gazeteci Vahap Munyar ve Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan’ın katıldığı sempozyum öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Kemal Deniz’den sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Malatya Milletvekili Öznur Çalıktan sonra katılımcılara hitaben konuşan Vali Toprak” Basınımız sosyal ve kültürel gelişmelerin, kalkınmaya yönelik ekonomik atılımların; insanı-insanlığı, devleti-milleti ilgilendiren olağanüstü gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılması ve halkın olumlu ya da olumsuz tüm bu gelişmelerden haberdar edilmesi noktasında çok önemli bir görev icra etmektedir. Dolayısıyla basın ve medya kuruluşları ile basın ve medya mensuplarının halkın gözü, kulağı; devlet ve vatandaş arasındaki iletişimi sağlayan köprülerin en önemlisi olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Kamuoyunu doğru, hızlı ve sağlıklı bir şekilde bilgilendirmek takdir edersiniz ki oldukça zor ve bir o kadar sorumluluk ve hassasiyet gerektiren bir görevdir. Fakat basın mensubu arkadaşlarımız, en ağır doğal şartlar, hatta savaş ve kriz ortamlarında bile sorumluluk bilinciyle, fedakârca vazifelerini yerine getirmenin çabası içindedir.

Zaman zaman en doğru, en sıcak, en gerçek haberi kamuoyuna ulaştırmak maksadıyla içinde bulunduğu şartların zorluğunu önemsemeyen ve maalesef canından olan basın mensupları olduğuna şahit olmaktayız. Bundan mütevellit, yöneticisinden teknik personeline kadar basın camiasını bu özverileri, cesaretleri ve azimleri nedeniyle takdir etmek gerektiğini belirtmek istiyorum.

Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir. Bu mesleği icra etmekte olan gazeteci arkadaşlarımız da, ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar. Fakat Devletimiz, Milletimiz ve Milli İrademiz söz konusu olduğunda Aziz Türk Milleti’nin mert evlatlarının tarafı bellidir; o da Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ve Türk Milleti’nin tarafıdır.

Her ne kadar yakın tarihimizde bazı darbeler meydana gelmiş olsa da milli ruha sahip yediden yetmişe herkes 15 Temmuz’un ihanet, hıyanet, yıkım ve kıyım teşebbüsü olduğunda hemfikirdir. Gazi Meclisimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Devlet Büyüklerimize, Emniyet ve Güvenlik Güçlerimize, kamu hizmet binalarına ve masum vatandaşlarımıza alenen kast edilmiş olması bunun en bariz göstergesidir.

Ancak hıyanet şebekesi ve okyanus ötesi elebaşları bir şeyi hesap edemediler ki o da tarihi şan ve şerefle dolu olan Türk Milleti’nin Vatan-Millet-Devlet-Bayrak ve Hürriyet söz konusu olduğunda kadın-erkek, genç-yaşlı, işçi-memur, esnaf-köylü demeden canla başla mücadeleye girmekten çekinmediği ve asla bunlardan taviz vermediğidir.

İşte Türk Basını da bu onurlu duruşun en güzel örneğini sergileyerek hain kalkışma sürecinde Milli İrademizin yanında yer almış ve yapılan cesur yayınlarla Yüce Türk Milleti’nin cesaretini perçinlemiş, devlet mekanizmasının seri ve pozitif işlemesi yolunda olumlu katkılar sunmuştur. Buna mukabil hepinizin huzurunda buradaki basın mensuplarımızın şahsında Türk Basınının güzide temsilci ve mensuplarına şükranlarımı sunuyorum.” diyerek ilimizde 15 Temmuz’un ilk saatlerinde ve sonraki günlerde ilimizde yaşananlara değinerek, şahsen yaşadığı süreci, beraberindekilerle ve Malatya halkı ile birlikte darbecilere karşı verdiği mücadeleyi anlatarak kahraman Malatya halkına teşekkür etti.

Vali Toprak sözlerinin sonunda” Bu nezih programı organize eden Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ne teşekkür ediyor, ödüle layık görülen basın mensuplarımızı tebrik ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, iyi akşamlar diliyorum.“ dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: MGTC, tarafından, Darbeler,, medya, ve, Malatya, sempozyumu, düzenlendi,, plaketler, dağıtıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
13
13
0
1
4
5
2
Beşiktaş
13
9
0
1
4
5
3
Göztepe
10
10
1
1
3
5
4
Medipol Başakşehir
10
9
1
1
3
5
5
Kayserispor
10
8
1
1
3
5
6
Akhisarspor
10
7
1
1
3
5
7
Bursaspor
9
11
2
0
3
5
8
Trabzonspor
8
14
2
2
2
6
9
Fenerbahçe
8
12
1
2
2
5
10
Alanyaspor
7
11
3
1
2
6
11
Kasımpaşa
7
9
2
1
2
5
12
Sivasspor
6
6
3
0
2
5
13
K. Karabükspor
5
6
2
2
1
5
14
Yeni Malatyaspor
4
8
3
1
1
5
15
Atiker Konyaspor
3
5
4
0
1
5
16
Antalyaspor
3
4
2
3
0
5
17
Osmanlıspor FK
1
6
4
1
0
5
18
Gençlerbirliği
1
5
4
1
0
5
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv