Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 02:05
 
MHP İl ve İlçe Başkanları Milletvekili adaylarıyla Türk Eğitim Sen'de
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Milliyetçi Hareket Partisi Malatya'da harıl harıl çalışıyor. Malatya halkının desteğini arkasına alan MHP'nin Milletvekili aday adayları kapı kapı dolaşıyor.
Siyaset Haberi
MHP İl ve İlçe Başkanları Milletvekili adaylarıyla Türk Eğitim Sen'de

MHP İl ve İlçe Başkanları Milletvekili adaylarıyla Türk Eğitim Sen'de istişare toplantısına katıldı
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Milletvekili adayları Mehmet Fendoğlu, Ömer Ekici, Burhan Coşkun, Aysel Yüzer Türk Eğitim Sen Malatya Şubesini ziyaret etti.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Gazi Karataş ve Çetin Türkyılmaz dahil, oturan insanlar, telefon ve iç mekan
Türk Eğitim Sen'de MHP li, ilçe ve Milletvekili adaylarının katılımıyla Sendika Okul Temsilcileri ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Mustafa Dağdelen dahil, ayakta duran insanlar
Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Çetin Türkyılmaz "Toplantımıza teşrif eden tüm misafirlerimize Sendikamız yönetim kurulu olarak teşekkür ediyoruz.  Sağ olsunlar, var olsunlar"dedi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Çetin Türkyılmaz dahil, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Osman Aladağ dahil, oturan insanlar ve iç mekan

TES(Türk Eğitim Sendikası) okul temsilcileri ile yapılan istişare toplantısında, öğretmenlerin ve okul temsilcilerinin her anlamda MHP’ye desteklerini sürdüreceklerini ve Malatya’da 16 yıllık aradan sonraki o ruhun yakalandığı bu ruhun 24 hazirandaki seçimlere yansıyacağı açıklandı. Sendika okul temsilcilerinin bu heyecanına yürekten katıldığını açıklayan, MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar burada yaptığı konuşmada,“Öğretmenlik mesleği her geçen gün daha da zorlaşmakta ve her zamankinden daha çok kutlu bir çabaya dönüşmektedir. Zira eğitim ve öğretim faaliyeti sürecinde, öğretmenlerimizin etkisi maalesef azalmakta ve yeni neslin öğretmenlerimizin eseri olması zorlaşmaktadır. Kitle iletişim araçlarının ve internetin kontrolsüz kullanımı, öğrencileri öğretmenlerinden uzaklaştırmaktadır. Bunların yanı sıra deneme tahtasına dönen eğitim sisteminde öğrencilere doğru yolu ve tercihi gösteren yine sizlersiniz.

MHP'ye destek her geçen gün artıyor

Bu istikamette sizlerin gösterdiği fedakârlıklar elbette ki takdire şayandır. Ancak eğitim-öğretim sürecinde, öğretmenlerimizin yeterli imkânlarla donatılmamasına rağmen, sorumluluğun tamamının onlara yüklenmesi meseleyi çıkmaza doğru sürüklemektedir. Öğrencilerinizin geleceğini kendi geleceğinizden üstte gören siz değerli öğretmenlerimizin de karşısına çıkan zorluklarla mücadele ettiğinizi biliyorum.”dedi. Tüm bu şartlarda dahi hep zor olanı başardığınızı ve başaracağınıza da emin olduğunu belirterek, “Sizler kurum içinde olan haksızlıklara en yüksek sesten cevap veren bir dava erleri olarakta mücadele ettiniz, etmeye de devam ediyorsunuz. Liyakatsiz yapılan idareci atamalarında yönetici kademelerine taraftar seçer gibi yapılan tercihlere en yüksek perdeden cevap verdiniz.Sizlerin yaşadığı bu sıkıntıları, zorluklar karşısında verdiğiniz mücadeleyi ve yaşadığımız çağı dikkate alıp baktığımızda aklımıza gelen tek soru?

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, iç mekan

Liyakatsiz tercihlerin yönetici olduğu, eğitim-öğretim sisteminin deneme tahtasına döndüğü ve Ülke olarak atlattığımız tehlikeler göz önüne anıldığında; Evlatlarımızın Zihinlerini hangi ellere emanet edeceğiz?”ifadelerini kullandı.

24 Haziranda Bir tarafta millet aklıyla inşa edilen Cumhur ittifakı var diğer taraftan Türkiye düşmanları ile aynı ağzı konuşan şer ittifakı olduğunu açıklayan İl Başkanı Avşar, “Partimiz 24 Haziran seçimlerine yasal ve meşru bir temeli olan Cumhur İttifakı’nın ana siyasi aktörlerinden birisi olarak girecektir.İnanıyorum ki, 24 Haziran’da Türkiye ‘Al Bayrak Sistemi’nde buluşacak, ‘Üç Hilal’de uzlaşacak, ‘Cumhur İttifakı’nda kucaklaşacaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket, Türkiye’nin geleceğinde artık tam ve kesin söz sahibi olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi mecliste ne kadar güçlü olursa millette o kadar güçlü olacaktır. Bunun için de Malatya’mızın birbirinden kıymetli çok değerli öz evlatlarını meclise göndermek için çalışacağız ve başaracağız Allahın izniyle.”şeklinde konuştu.

İstişare toplantısına MHP Malatya Milletvekili Adaylarından, Mehmet Fendoğlu, Ömer Ekici, Burhan Çoşkun ve Aysel Yüzerde katıldı. Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Çetin Türkyılmaz dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, Coşkun Gültekin, Çetin Türkyılmaz ve Yusuf Burak Çakır dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, İl, ve, İlçe, Başkanları, Milletvekili, adaylarıyla, Türk, Eğitim, Sen'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı