Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 18:18
 
MHP’li İzzet Gören; Malatya’mızın 2 değeri Özal ve Hamido’yu saygıyla anıyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatyalı olan MHP Milletvekili aday adayı işadamı İzzet Gören “Malatya’mıızın 2 değeri 8.nci Cumhurbaşkanımız Turgut Özal ve Şehit belediye başkanımız Hamido’yu rahmetle anıyoruz.”dedi.
Yaşam Haberi
MHP’li İzzet Gören; Malatya’mızın 2 değeri Özal ve Hamido’yu saygıyla anıyoruz

MHP’li İzzet Gören Malatya’mızın 2 değeri;

Özal ve Hamido’yu saygıyla anıyoruz...

MHP’li İzzet Gören, yayımladığı anma mesajında Özal ve Hamido için şunları söyledi: “Turgut Özal bürokrat, başbakan ve cumhurbaşkanı olarak ülkemizin her alanda kalkınmasını sağlamak amacıyla düşünce hürriyeti, din ve vicdan hürriyeti ile birlikte teşebbüs hürriyetini en üst seviyeye çıkarma yolunda ömrünü vakfetmiştir.

izzet gören ile ilgili görsel sonucu

Malatya Ülke siyasetine egemen olmuş uzlaşmaz tutuma, kısır döngü kavgalara, demagojik sataşmalara hapsolmuş mücadeleleri aşarak,  halkımızı ortak değerler etrafında bir araya getirmeyi başarmıştır. İnsanımıza moral ve motivasyon, ülkemize de büyük bir dinanizm kazandırmıştır.  Köklü değişimlerin ve dönüşümlerin öncüsü olmuştur. Demokrat, sivil ve dindar kişiliğiyle milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Ülkemizin siyasi, ekonomik ve toplumsal hayatına yönelik sayısız hizmetleriyle kendisini minnet ve şükranla hatırlamaktadır.

Ä°lgili resim
Turgut Özal’ı aktif siyasetini sürdürürken farklı siyasi parti ve gruplarla hareket edip acımasızca eleştirenler, bugünkü konumları itibarıyla siyaseten ya da hatalı olduklarının fark ederek kendisinden övgüyle söz eder olmuşlardır. Ülkemizin Merhum Özal’ın türlü vesayetlerle mücadele ederek tehditlere boyun eğmeden başlattığı Türkiye’nin sürekli gelişen ve güçlenen Türkiye olarak yoluna devam ediyor. “dedi.

ÖZAL VE HAMİDO ANMA ile ilgili görsel sonucu
Malatyalı olan MHP’li İzzet Gören “Bugün aynı zamanda 12 Eylül darbe planlarına zemin hazırlamak, Alevi-Sünni kardeşliğinin arasına dinamit koyup ülke çapında kaos ortamı oluşturmak amacıyla 17 Nisan 1978 tarihinde evine bombalı paket gönderilerek torunu ve gelini ile birlikte yaşamını yitiren Hamit Fendoğlu’nun da ölüm yıldönümü. Turgut Özal ülke çapında, Hamit Fendoğlu ise Malatya’da birlik ve beraberliğin sağlanmasında, sağduyunun hakim olmasında öncü olmuşlardır. 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı ve Malatya eski milletvekili ve belediye başkanı Hamit Fendoğlu’nu vefatlarının yıldönümü vesilesiyle şükranla ve rahmetle anıyorum.

hamido ile ilgili görsel sonucu

Ailelerine, Malatyalı hemşerilerime ve milletimize tekrar başsağlığı diliyorum.” Açıklamasını yapıp sözlerini şöyle noktaladı:
“Malatya’mızın 2 değerini saygı ve rahmetle anıyorum”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP’li, İzzet, Gören;, Malatya’mızın, 2, değeri, Özal, ve, Hamido’yu, saygıyla, anıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı