MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli erken seçim için tarih verdi...
Haber
17 Nisan 2018 - Salı 17:35
 
MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli erken seçim için tarih verdi...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında erken seçim açıklaması gündeme bomba gibi düştü.
Siyaset Haberi
MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli erken seçim için tarih verdi...

MHP Lideri Devlet Bahçeli erken seçim için tarih verdi
Türk siyaseti 2019 yılında seçimlere hazırlanırken MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli, 3 Kasım 2019'un beklenemeyeceğini seçimlerin 26 Ağustos 2018'de yapılması gerektiğini söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ali Aladağ dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri, 2 seçimin de 26 Ağustos 2018'de yapılmasını istedi.
MHP Lideri Bahçeli, şu açıklamalarda bulundu: “Cumhurbaşkanlığı Sistemi henüz tam devreye girmedi. Türkiye'nin 3 Kasım 2019'a kadar dayanması kolay değildir. 3 Kasım 2019'a kadar ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır. Partimiz mahalli idareler seçimleri hariç geçerli olan Cumhur İttifakı vardır. Türkiye'nin bekası açısından Cumhur ittifakının korunması elzemdir. İttifakın başarıyla seçimlerden çıkılması için toplumsal olayların iyi takip edilmesi, atılan adımların verilere göre atılması gerekmektedir. Türkiye'nin, ABD, Fransa, İngiltere ile ilgili kurulan ilişkiler değişime uğramıştır. Ülkemizin cumhurbaşkanlığı sistemine acilen geçmesi acil bir hal almıştır. 31 Mart Mahalli idareler seçiminden sonra neyle muhattap kalacağı belli değildir. Mahalli idareler seçimlerindeki kutuplaşmaların 3 Kasım'a nasıl yansıyacağı az çok malumunuzdur. Bu riski kaynağında kesmek başlıca amacımızdır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ali Aladağ dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır.
26 Ağustos'un Malazgirt'in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur. Seçimse isteğiniz hodri meydan. Sandık er meydanıdır, mertliğin kaynağıdır. Biz meydandan kaçmadık. Türkiye'ye pusu kuranları pususunda bozalım.
Tercih büyük Türk Milleti'ne aittir. Ne istiyorsak Türk Milleti içindir. Ne amaçlıyorsak Türk Milleti'nin lehinedir. "
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEDİ?

Görsel sonucu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından parti kurmaylarıyla bir araya geldi. Görüşme sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan şöyle konuştu: "Sayın Bahçeli ile yarın 13.30'da Külliye'de görüşmemiz olacak. Görüşmemizde gerek bu süreçle ilgili gerek bu tür açıklama ile ilgili; orada değerlendiririz. Şu anda benim herhangi söyleyecek bir şeyim yok. Söyleyeceklerimi zaten grupta söyledim."
KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

Görsel sonucu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise seçimle ilgili şunları söyledi: "Seçim diyorlar ya olacak inşallah. Vatandaş bıktı artık, gönderecek bunları inşallah. Bu devleti kim yönetiyor, dış güçler yönetiyorsa senin fonksiyonun ne? Badem sütü içmek mi? Onların sözcüsü konuştu seçim yapalım diye. Vatandaş bizi göndersin diyorlar. Ben yönetemiyorum diyorlar artık. Bunu itiraf ediyorlar."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Lideri, Dr., Devlet, Bahçeli, erken, seçim, için, tarih, verdi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı