Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 11:27
 
MHP Malatya'da korkuya yol açan en büyük soruna çare istedi
Ali Aladağ...:Malatya Olay…: Malatya'da gündemden düşmeyen en büyük mesele...Çat barajı ve suyun bitme noktasına gelmesi... Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl başkanı Doktor Ömer Faruk Kalı, MHP Battalgazi ilçe başkanı Mesut Samanlı ve Malatya ÜĞlkü Ocakları Başkanı Emrah Yılan Çat barajında inceleme yaptı. Çat Barajında 1 aylık sulama suyunun kalması ise endişeye yol açtı.
Gündem Haberi
MHP Malatya'da korkuya yol açan en büyük soruna çare istedi

MHP; MALATYA'NIN EN BÜYÜK MESELESİNE PARMAK BASTI...
MHP il başkanı Dr. Ömer Faruk Kalı beraberinde MHP Battalgazi ilçe başkanı Mesut Samanlı ve Malatya Ülkü Ocakları başkanı EDmrah Yılan’la Çat Barajında yaptığı inceleme sonrasında endişelerini dile getirdi.
Çat Barajında su seviyesinin bitme noktasına gelmesine neyin vesile oldu ise sebebinin araştırılıp bir an önce bulunması ve ardından da gerekli önlemin alınmasını MHP’li 3 başkan istedi.
MHP il başkanı Dr. Ömer Faruk Kalı, MHP Battalgazi ilçe başkanı Mesut Samanlı ve Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan şunları söyledi:
“Bunun sebebi ihmal veya yanlış kullandırılma kimin hatası varsa tespit edilmeli gereken ceza verilmeli.Battalgazi bölgemize su verilmediğinden dolayı kanalizasyon sularıyla bahçelerin sulandığı doğacak hastalıklarda kimin hesap vereceği merak konusudur.bir an önce çözüm bulunmaz ise sulama yüzünden köylüler arası ciddi sorunlar yaşanacağını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz”
MHP Battalgazi ilçe başkanı kendilerine çiftçilerden çok şikayet geldiğini de belirtti.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Emrfah Aydoğmuş

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Malatya'da, korkuya, yol, açan, en, büyük, soruna, çare, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı