Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 15:36
 
MHP Milletvekili aday adayı Yrd. Doç. Dr. Burhan Coşkun; Cumhur ittifakı milli istiklalin namusudur
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da MHP Milletvekili aday adayı olan Yrd. Doç. Dr. Burhan Coşkun; “Cumhur ittifakı milli istiklalin namusudur.” dedi.
Siyaset Haberi
MHP Milletvekili aday adayı Yrd. Doç. Dr. Burhan Coşkun; Cumhur ittifakı milli istiklalin namusudur

MHP Milletvekili aday adayı Yrd. Doç. Dr. Burhan Coşkun; Cumhur ittifakı milli istiklalin namusudur
Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyeliği görevinden istifa ederek MHP’den milletvekilli aday adayı olan Yrd. Doç. Dr. Burhan Coşkun, “24 Haziran Milli birlik ve beraberlik ruhunu siyasi ve sosyal seviyede muhafaza etmek, iç ve dış tehditlere karşı daha dirençli olmak, devletimiz ve milletimizin bekası için AK Parti ile yapılan Cumhur ittifakı zaferle taçlanacak, partimiz de TBMM’de güçlü yer alacak.


Cumhur ittifakının ana omurgası, güçlü devlet, güçlü yönetim, demokratik istikrardır.”dedi.
Malatya Olay Tv ve Malatya Olay Gazetesini ziyaret eden MHP Milletvekili aday adayı Yrd. Doç.Dr. Burhan Coşkun, Ali Aladağ’la bir süre görüştü.


MHP Milletvekili aday adayı Yrd. Doç.Dr. Burhan Coşkun, ziyaret sırasında önemli açıklamalar da da bulundu:
Malatya’da aday adaylığı süresince halktan da yoğun ilgi gören MHP Milletvekili aday adayı akademisyen Yrd. Doç.Dr. Burhan Coşkun “Beni ben yapan, bana bir kimlik ve karakter kazandıran, Rahmetli Başbuğumuzun eseri ve emaneti olan Ülkü Ocaklarından aldığım terbiye, kazandığım tecrübe ve fikri eğitim beni aşk ve sadakatle yüce Türk milletine bağlamayı ve Ülkücülük davasına nefer olmayı her şeyden aziz bilmeyi öğretti. 
Bilir ve kabul ederiz ki; aşk ile bağlı olunana hizmet, yolcunun ruhunu her dem taze tutar; “beni” de “keşke”yi de “yeteri” de hatırdan çıkarır.

Esas sonun ve muştunun peşinde; iyimserlik, azim, çalışkanlık içinde; daha iyisini ve mükemmelini yakalama gayreti içinde “zaferi değil seferde olmayı” gaye edinmek, kendini “aciz karınca”, yaptıklarım ise “okyanusta bir damla” olarak görmeyi gerektirir. Yaşadığımız dönem, bize kimliğimizi veren, farklı kılan Ülkücülüğümüzün vücut bulmuş hali “ferdi şahsiyetimiz” kadar “fikri şahsiyetimize” de sahip çıkmayı gerektirmektedir.

Bu sahiplenmeyi yaparken Ruhi Kılıçkıran’dan başlayıp Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na, Cengiz Baktemur’dan Mehmet Kazgan’a, Mürsel Karataş’dan Aydın Demirkol’a, Mahmut Güldaş’dan Alişan Durhan’a, Mehmet Kızılcı’dan Murat Menteş’e, İsmet Varol’dan Mehmet Polat’a, Orhan Bartuçu’dan Mehmet Taylan’a, Ramazan Yüksel’den Ramazan Bayram’a, Recep Altıparmak’dan Muharrem Ergen’e, Hamid Fendoğlu’dan Şakir Yiğit’e, Ömer Halisdemir’den Fethi Sekin’e uzanan Şehitler silsilesine layık olmak en büyük hedef olmalıdır. Çünkü Onlar hem şehitlerimiz hem şahitlerimizdir. Bu kutsal vatanın bölünmez bütünlüğü için toprağa birer cemre gibi düştüler, akıttıkları kan ile vatan topraklarını suladılar. Hepsinden Allah razı olsun, mekânları Cennet olsun”dedi.


MHP Milletvekili aday adayı Yrd. Doç. Dr. Burhan Coşkun  daha sonları şu açıklamalarda bulundu:
“Türk Milleti 15 Temmuz’da birlik ve beraberlik şuuruyla FETÖ işgalini durdurmuş, 7 Ağustos Yenikapı ruhuyla kenetlenmiş, 16 Nisan Halkoylamasıyla da bekamıza yönelik tehditleri ezme iradesi göstermiştir.

Ülkemiz üzerine kurgulanmak istenen türlü planlar, Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından 17 Nisan 2018 tarihindeki TBMM Grup toplantısında yapmış olduğu konuşmasında dâhiyane bir siyasi hamle ile bozulmuş, 3 Kasım 2019 tarihinde yapılması gereken genel seçimler, 24 Haziran 2018 tarihine alınmıştır. 24 Haziranın, Milli birlik ve beraberlik ruhunu siyasi ve sosyal seviyede muhafaza etmek, iç ve dış tehditlere karşı daha dirençli olmak, devletimiz ve milletimizin bekası için AK Parti ile yapılan Cumhur ittifakının zaferle taçlanacağı bir tarih olacağından şüphemiz yoktur.

Cumhur ittifakının ana omurgası, Güçlü devlet, güçlü yönetim, demokratik istikrar gayeleridir. Cumhur İttifakı milli istikbalin müdafaa ruhudur. Cumhur İttifakı milli istiklalin namusudur. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz, bu namusu savunacak, bu ruha bağlı kalacak ve ittifakın zaferi için geceyi gündüze katacağız. Tuzaklar nafiledir. Oyunlar boşunadır. Türklüğü eritmek, için seferber olmuş iç ve dış mihraklara karşı Cumhur İttifakı milli iradeyle birleşip mukaddes ve muazzez bir mücadele şuuruyla hesapları alt üst edecek, muhasım ve müstevli odaklan bir kez daha yenilgiye uğratacaktır.

Bu kapsamda Cumhur ittifakına kalben inanıyor, bedenen yer alıyor, fikren de bağlı kalıyoruz. 24 Haziran, Seçim güvenliği bahanesine sığınıp siyasi kundakçılıktan medet uman, lekeli ortaklarıyla Türkiye’nin belini bükmeye çalışan CHP’nin ve diğer yancılarının ebediyen siyaset çöplüğüne gömülme tarihi olacaktır. Bu vesileyle 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili genel seçimlerinin başta Malatya’mız olmak üzere ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allahtan niyaz ediyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Milletvekili, aday, adayı, Yrd., Doç., Dr., Burhan, Coşkun;, Cumhur, ittifakı, milli, istiklalin, namusudur,
Yorumlar
Haber Yazılımı