Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 15:08
 
MHP, Milletvekili adayı Ömer Ekci Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili adayı Ömer Ekici, MHP’li yöneticilerle birlikte ve Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Siyaset Haberi
MHP, Milletvekili adayı Ömer Ekci Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

MHP, Milletvekili adayı Ömer Ekci Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti...
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Vahap Güner ve Yönetim Kurulu üyesi Ali Aladağ tarafından karşılanan MHP Adayı Ömer Ekici’ye Malatya yerel basının durumu hakkında bilgi verildi. Malatya’da 4 adet karasal Televizyonun uyduya çıkamadığı için kapanma aşamasına, bir Televizyonun ise kapandığını kaydeden MGC Sekreteri Vahap Güner “Yerel basın oldukça zor durumda. Gazetelerin birleştirilmesinin ardından karasal televizyonlar yayınlarını devam ettiremediler. Yakın zamana kadar 200 kişinin istihdam edildiği Malatya da bu sayı 50’ye kadar düşmüştür. İnternet medyası yasası çıkarılarak burada istihdam yaratacak yayıncılık desteklenmelidir” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Ali Aladağ ve Vahap Güner dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan
Malatya Yerel basının durumunu çok iyi bildiğini kaydeden MHP Adayı Ömer Ekici, “Malatya basınını ben bir aile olarak gördüm, onları çok iyi tanıyorum. Zor şartlarda önemli görevler yaptılar. Göreve gelirsek Malatya basınımızla birlikte onların sorunlarına da çare olmaya çalışacağız. Malatya basını her zaman Malatya’nın sorunlarını gündeme getirmiştir.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Ali Aladağ ve Vahap Güner dahil, iç mekan

Yeni Üniversite kurulması içinde öneride bulunmuştur. Ama İnönü’nü Üniversitesinin bölünerek Turgut Özal Üniversitesi kurulmasını doğru bulmuyorum. Rahmetli İnönü de, Özal’da Malatya’nın değerleridir. Her ikisinin adını taşıyan Üniversiteler olması bizleri mutlu eder. Malatya basınına ilgileri nedeniyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Ali Aladağ ve Vahap Güner dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Malatya Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Vahap Güner ve Ali Aladağ'la görüşen MHP Milletvekili adayı Ömer Ekci, 24 Haziran'da güçlü çıkacaklarını ifade etti. Cemiyet ziyaretinde günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirildi.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Ali Aladağ ve Vahap Güner dahil, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Ali Aladağ ve Vahap Güner dahil, ayakta duran insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP,, Milletvekili, adayı, Ömer, Ekci, Gazeteciler, Cemiyetini, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı