Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 13:47
 
MHP Milletvekili Fendoğlu; amirlerin terfi problemini de meclise taşıdı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulu 27. Dönem 3. Yasama yılı 3. Birleşiminde söz alarak 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunun 6638 sayılı yasa ile yeniden düzenlenen Geçici 26. Maddesinin yarattığı problemin çözülmesi ve Lisans mezunu (B) grubu polis amirlerinin terfi kayıplarına neden olan intibaklarının sağlanması gerektiğini belirtti.
Siyaset Haberi
MHP Milletvekili Fendoğlu; amirlerin terfi problemini de meclise taşıdı

MHP Milletvekili Fendoğlu;

Amirlerin terfi problemini de meclise taşıdı...
MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu mecliste polis amirlerinin terfi problemini şu sözlerle dile getirdi 
“İçişleri Bakanlığına iletilmek üzere: 2015 yılında 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu'nda yapılan düzenlemeyle düzenleme öncesi polis amiri olan lisans mezunu (B) grubu polis amirlerinin statüleri aynı bırakılmıştı. 2015 sonrası aynı şartlarda polis amiri olan lisans mezunu polis amirleri ise (A) grubu statüsünde değerlendirilmekte olup toplamda, (B) grubu polis amirlerinin terfi sürelerinde dört yıllık hak kaybolmaktadır.

2015 öncesi ve sonrasında yapılan terfi sistemindeki değişiklikler ile lisans mezunu polis amirleri arasında adaletsizliğe sebep olmaktadır. Yapılacak yeni düzenlemeyle (A) ve (B) grubu ayrımına son verilerek lisans mezunu tüm polis amirlerinin aynı statüye alınması ve hâlihazırda lisans mezunu (B) grubu polis amirlerinin dört yıllık terfi kayıplarının da telefi edileceği yeni bir intibak maddesine ihtiyaç duyulmaktadır. Yapılacak düzenleme de (B) grubu polis amirlerinin hak kaybı sorununu çözecektir.” 

MİLLETVEKİLİ FENDOĞLU MECLİS’TE BU KONUYUDA GÜNDEME GETİRDİ…

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Meclis’te her gün 1 konuyu gündeme taşıyor. Fendoğlu bugün de Meclis’de bu knuyu gündeme getirfdi:

“MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) - Teşekkür ederim Başkanım.

Hazine ve Maliye Bakanlığına iletilmek üzere…

Devletin vergi gelirlerinin toplanmasında ve mali politikaların tabana yayılmasında, uygulanmasında en önemli, en ağır görevleri yerine getiren mali müşavirler devletin bir anlamda gönüllü memurları ve müfettişleridir. Bilindiği gibi 2 Ekim 2019 tarih ve 1594 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'yla bazı avukatlık hizmetlerinde KDV oranı yüzde 18'den yüzde 8'e indirilmiştir. Yıllardır serbest muhasebeci mali müşavirlerin talebi yüzde 18'lik KDV oranının düşürülmesidir. Bu uygulama sadece avukatlık mesleğinde değil diğer tüm meslek gruplarında da KDV oranının uygulanabilir, makul seviyeye indirilmesi ve tahsisat esasına bağlanarak meslek grupları arasındaki ayrımcılığın ortadan kaldırılması tüm mali müşavirlerimizin ve diğer meslek gruplarının isteği ve beklentisidir.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Milletvekili, Fendoğlu;, amirlerin, terfi, problemini, de, meclise, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı