Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 15:19
 
MHP Milletvekili Fendoğlu Fener maçında yaşananlar için soru önergesi verdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Fenerbahçe maçında yaşananlara sesiz kalmadı “Malatya Sahipsiz değildir?” dedi ve soru önergesi verdi.
Gündem Haberi
MHP Milletvekili Fendoğlu Fener maçında yaşananlar için soru önergesi verdi

MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu;

Fener maçında yaşananlar için soru önergesi verdi...
Malatya halkının Milletvekili MHP’li Mehmet Fendoğlu gündeme Malatya Olay’ın taşıdığı Fenerbahçe maçında yaşanan skandal üzerine, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi ve cevaplanmasını istediği 4 soruyu yöneltti.
İŞTE O ÖNERGE...

ÖNERGE'DE ŞUNAR SORULDU?

1-29.01.2019 tarihinde İstanbul’da Evkur Yeni Malatyaspor –Fenerbahçe maçında  Malatyaspor Kulüp görevlilerinin güvenlik gerekçesi ile tribünde çıkarılıp odaya hapis şekilde maç izlemesi normal bir uygulamamıdır.?

2-Bu uygulama diğer kulüplere de yapılmışmıdır?

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, takım elbise

3-Bu uygulama sadece bizim malatyaspor’a yapılan bir uygulama ise uygulamayı yapanlar hakkında bir işlem yapılmışmıdır?

4-Tüm itirazlarıma ve olaya müdahil olmama rağmen bu uygulamadan vazgeçmeyen Güvenlik Amirleri hakkında bir işlem yapmayı dğşünüyormusunuz?

FENDOĞLU, "TFF'DEN DE AÇIKLAMA BEKLİYORUM"

"Bu konuya TFF’den açıklama bekliyoruz,MALATYA VE MALATYASPOR SAHİPSİZ DEGİLDİR . Sn. Yıldırım Demirören TFF’nin başkanı olarak bu olayı göz ardı ederseniz iki elim yakanızda.
TFF bütün kulüplere eşit mesafede olmalı.  Bir büyük kulüp başkanın parmak işareti ile koşan TFF istifa  etmelidir.”

MALATYA SOYUNMA ODASINDA...

Fener Stadında dün yaşananlar üzerine; açıklama geldi...

Fenerbahçe Taraftarı E.Y. Malatyaspor’un Teknik ekibine saldırdı. Teknik Ekip ve İdari Yöneticiler tribüne alınmadı.

Malatya ekibi maçı soyunma odasında izlemek zorunda kaldı. 

“FENDOĞLU’DAN MALATYASPOR EKİBİNE YAPILAN UYGULAMA  HAKKINDA YAZILI SORU ÖNERGESİ”

MHP Malatya Milletvekili Mehmet FENDOĞLU Fenerbahçe-Malatyaspor müsabakasında Malatyaspor masör ve yönetici ekibinin bir odada maçı izlemek zorunda bırakILması konusunu meclise taşıdı.

MHP Milletvekili Fendoğlu;

MEHMET FENDOĞLU ile ilgili görsel sonucu

“İstanbul'daki Fenerbahçe-Malatyaspor  maçında Malatyaspor klup masör  ve yöneticilerinin akreditasyon kartları olduğu halde  türübünden çıkarılıp odaya hapis şekilde maç izletilmesi olayı  ile ilgili yazılı soru  önergesi verdik.”  dedi.

Fendoğlu Soru önergesinde Aşağıdaki soruları sordu.

 “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ;

1-        29.01.2019 tarihinde İstanbul'daki Evkur Yeni Malatya - Fenerbahçe maçında Malatyaspor kulübü masör ve yöneticilerin güvenlik gerekçesi ile türbinden çıkarılıp odaya hapis şekilde maç izletilmesi normal bir uygulama mıdır?

2-        Bu uygulama diğer kulüplere de yapılmış mıdır?

3-        Bu uygulama sadece bizim Malatyaspor’umuza yapılan bir uygulama ise uygulamayı yapanlar hakkında bir işlem yapılmış mıdır?

4-        Tüm itirazlarıma ve olaya müdahil olmama rağmen bu uygulamadan vazgeçmeyen Güvenlik Amirleri hakkında bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?”

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu;

“Milletvekili olarak protokol türbününden müdahale ettim. Stat da bulunan emniyet müdürü yardımcısına Malatyaspor ekibini  sahaya alın diye haber gönderdim. O gün orada bulunan sorumlu müdür aciz kalarak Fenerbahçe kulübü emri doğrultusunda Malatyaspor kafilesini insan haklarını ve maç izleme özgürlüğünü kısıtlayarak güvenliği sağlayamadıklarını  gerekçe  göstermiştir.

Bu acizligin hesabını kim yaptı ise vermek zorundadır. Türk devleti en zor anlarda bile güvenlik zafiyetine düşmedi, stad içinde güvenliği sağlamaktan görevli  bu kararı alan sorumlu emniyet müdür yardımcısı  bu işi yapamıyorsa o görevden ayrılsın ve hakkında gerekçeli bir savunma alınsın .Malatyasporumuzun hakkını her şartta savunacağız ve konun takipçisi olcağız.”ifadesini kullandı."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Milletvekili, Fendoğlu, Fener, maçında, yaşananlar, için, soru, önergesi, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı