Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 19:01
 
MHP Milletvekili Fendoğlu; Gazetecileri ağırladı bu makam benim değil Malatyalıların
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Mecliste...Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Fendoğlu,"Bu makam benim değil Malatyalıların"dedi.
Siyaset Haberi
MHP Milletvekili Fendoğlu; Gazetecileri ağırladı bu makam benim değil Malatyalıların

MHP Milletvekili Fendoğlu;

Resim

Gazetecileri ağırladı bu makam benim değil Malatyalıların

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Vahap Güner, Ali Aladağ, Hakan Karaduman ve Kayhan Inceoğlu dahil, oturan insanlar
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner ve yönetim kurulu üyeleri Hakan Karaduman, Ali Aladağ, Remzi Hayta ve Kayhan İnceoğlu TBMM'de MHĞ Milletvekili Mehmet Fendoğlu'nu ziyaret etti.
Ziyarette konuşan MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu"Bu makam benim değil Malatytalıların"dedi.

Resim
MHP Milletvekili Fendoğlu, Meclis'te gazetecileri ağırlayıp gündeme dair yapılan çalışmaları da açıkladı.
MHP Milletvekili Fendoğlu, Malatyalı Gazeteciler mecliste kaldığı süre içersinde danışmanı önceki Ülkü Ocağı Başkanı Oğuz Göksel Tutlu'yu görevlendirdi. Tutlu, Gazetecileri Meclis'de gidecekleri noktaya götürdü. Akşam ise Mecliste MHP Milletvekilki Fendoğlu ile gazeteciler kuliste sohbet etti.

MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU'NUN 24 KASIM

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Ali Aladağ dahil

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI...
24 Kasım 1928 yılında, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul etmesiyle yıllardır kutlanan bu güzel günde, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için kaliteli bir eğitim-öğretim süreci geçirilmesini diliyorum. 
Bir Milletin Milli, Ahlaki ve Kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Öğretmenler, yapıcı ve yaratıcı, özverili, çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu kişilerdir. Öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayıran en önemli özellik, malzemesinin  ve meyvesinin insan olmasıdır. insanın insan olma vasfını ön plana çıkaran şey ise eğitim ve kültürdür. Dolayısıyla öğretmenler ömür boyu öğrenen ve öğreten olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir. Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen fakir düşecek, geride kalacak, bu yüzden canlılık emarelerini kaybedecektir.
İstanbul’un fethinden hemen sonra, çiçeklerle kendisine yürüyenlere, Hocası Akşemsettin’i işaret ederek; “Gidiniz, çiçekleri ona veriniz. Sultan Mehmet benim, ama o, benim hocamdır”  diyebilen bir iradenin çağ açıp çağ kapatan başarısı, öğretmenine ve öğrettiklerine gösterdiği vefayla doğru orantılıdır.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi “Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.” . Türk milletinin yaşaması, güçlü ve kudretli hale gelmesi öğretmenlerimizin çaba ve çalışmalarıyla doğrudan ilişkilidir
 Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin bu özel gününde, İnsan yetiştirmek gibi kutsal bir görev olan öğretmenlik mesleğini icra eden tüm öğretmenlerimizi kutluyor, hayatları boyunca yetiştirdikleri ve yetiştirecekleri tüm çocuklarımız adına teşekkür ediyorum.
İrfanı ve vicdanı hür milli ve evrensel değerlere vakıf nesiller yetiştirmek gibi ulvi ve idealist bir görev ifa eden; görev başındayken şehit düşmüş ve bir nedenle Hakk’a yürümüş olan bütün öğretmenlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlık, esenlik temenni ediyor, bütün Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü içtenlikle kutluyorum.
Bu vesileyle tam 49 yıl önce, yani 23 Kasım 1970 tarihinde, Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu’nda bir öğretmen adayı iken şehit edilen Zileli Şehit Ertuğrul Dursun Önkuzu’yla birlikte tüm vatan ve dava şehitlerimizi de bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Milletvekili, Fendoğlu;, Gazetecileri, ağırladı, bu, makam, benim, değil, Malatyalıların,
Yorumlar
Haber Yazılımı