MHP Milletvekili Fendoğlu; Malatya'nın meselelerini Mecliste gündeme taşıyor
Haber
11 Kasım 2020 - Çarşamba 17:53
 
MHP Milletvekili Fendoğlu; Malatya'nın meselelerini Mecliste gündeme taşıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Malatya'nın sorunlarını TBMM'de gündeme taşıdı ve bir an önce çözzüm istedi.
Siyaset Haberi
MHP Milletvekili Fendoğlu; Malatya'nın meselelerini Mecliste gündeme taşıyor

MHP Milletvekili Fendoğlu;

Malatya'nın meselelerini Mecliste gündeme taşıyor...
MHP Milletvekili Mehmet Ffendoğlu, bugün ki oturumda söz alıp Elektrik, telekom sorunlarını mecliste konuşup çözüm istedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak Yazıhan, Kale, Darende ve Yeşilyurt ilçesinde ki köylerin Elektrik, Telekom ve Telefon Şebeke sorunlarını dile getirdi.
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel kurulunda söz alarak yaptığı konuşmasında;
“Malatya ilimiz Yazıhan ilçemizin Tahtalı, Sonevler mezrası ve Mısır Dere Tomolar mezrasında elektrik ve telefon şebeke problemleri, 
Yine Kale ilçemizin Tepebaşı Mahallesinde elektrik kesintileri, Çanakçı Mahallesinde telefon şebeke problemleri bulunmaktadır. 
Yine, güzel ilçemiz, Darende ilçemizin Yeniköy ve Baş direk köylerimizde telefon, Telekom, şebeke problemleri mevcuttur. 

Resim
Yeşilyurt ilçemizin Kadir uşağı köyü, Koyungözü Mahallesinde Türk Telekom ve mobil şebeke problemleri vardır. 
Bu ilçelerimizdeki köylerimiz uzun süredir elektrik kesintileri, Telekom ve GSM şebeke problemleri yaşamaktadır. Bu köylerde yaşayan vatandaşlarımız elektrik, iletişim ve özellikle öğrencilerimiz "on-line" ortamda ders takibi yapamadıkları için mağduriyet yaşadıklarını iletmektedir.
Köylerimizdeki elektrik ve Telekom şebeke probleminin giderilmesini önem arz etmektedir.” İfadelerini kullandı.
TUTANAK METİN-11.11.2020 TBMM GENEL KURULU 15. BİRLEŞİM
BAŞKAN - Sayın Fendoğlu… 
MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) - Teşekkür ederim Sayın Başkanım. 
Malatya ilimiz Yazıhan ilçemizin Tahtalı, Sonevler mezrası ve Mısır Dere Tomalar mezrasında elektrik ve telefon şebeke problemleri, yine Kale ilçemizin Tepebaşı Mahallesinde elektrik kesintileri, Çanakçı Mahallesinde telefon şebeke problemleri bulunmaktadır. 
Yine, güzel ilçemiz, Darende ilçemizin Yeniköy ve Baş direk köylerimizde telefon, telekom, şebeke problemleri mevcuttur. Yeşilyurt ilçemizin Kadir uşağı köyü, Koyungözü Mahallesinde Türk Telekom ve mobil şebeke problemleri vardır. Bu ilçelerimizdeki köylerimiz uzun süredir elektrik kesintileri, Telekom ve GSM şebeke problemleri yaşamaktadır. Bu köylerde yaşayan vatandaşlarımız elektrik, iletişim ve özellikle öğrencilerimiz "on-line" ortamda ders takibi yapamadıkları için mağduriyet yaşadıklarını iletmektedir, köylerimizdeki elektrik ve Telekom şebeke probleminin giderilmesini önemle arz etmektedir. 
Teşekkür ederim.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Milletvekili, Fendoğlu;, Malatya'nın, meselelerini, Mecliste, gündeme, taşıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı