Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 15:20
 
MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Hekimhan’da kaza yerinde incelemelerde bulundu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son Dakika… Sıcak haber… MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu ve TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Erol Arıkan'dan Hekimhanda meydana gelen tren kazası hakkinda bilgi alıp, olay yerinde çalışma yapan teknik heyetten bilgi aldı.
Yaşam Haberi
MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Hekimhan’da kaza yerinde incelemelerde bulundu

MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu;

Hekimhan’da kaza yerinde incelemelerde bulundu...
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya milletvekili Mehmet Fendoğlu Cumartesi günü Hekimhan Karakısık mevkinde havası boşalıp fren sistemi tutmayan yük treninin dingil düşmesi ile ön vagonun yoldan çıkması sonucu meydana gelen kaza yerinde TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Erol Arıkan , Hekimhan İstasyon Şefi Semih Ünver ve kaza yerinde çalışmalarını sürdüren teknik heyetten bilgi aldı. 
MHP Milletvekili Fendoğlu ;


"Hekimhan Karakısık mevkinde Yolun 30 meyilli olmasıyla 39 vagon çeken treninin Fren sisteminde meydana gelen teknik arizadan dolayı 2 vagonun dray (raydan çıkmış vagon) olması sonucunda akabindeki 24 vagonun kontrol dışına çıkarak üstündeki 3000 tonun üzerindeki yükle kaza gerçekleşmiştir. Can kaybı yaşanmamıştır ,maddi hasar meydana gelmiştir.

4 vagon ise kullanılmaz haldedir. 13 vagon yükü ile beraber dray halinde kaza yerinde duruyor. Genel müdürümüz ve teknik heyet çalışmalarına devam ediyor en kısa sürede istasyonumuzun seyrül sefere başlaması için elinden gelen çabayı gösteriyor. TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürümüz Erol Arıkan Bey ve Hekimhan istasyon şefimiz Semih Ünver ile TCDD personelimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Milletvekili, Mehmet, Fendoğlu,, Hekimhan’da, kaza, yerinde, incelemelerde, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı