Haber Detayı
11 Eylül 2016 - Pazar 12:16
 
Milletçe her zamankinden daha fazla kenetlenmiş olarak, bayramı kutluyoruz
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Kurban Bayramını idrak ediyoruz... Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci "Ülke olarak geçtiğimiz bu zorlu süreçte, bayramların muhteviyatını oluşturan birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duyguları her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır."dedi.
Kültür Haberi
Milletçe her zamankinden daha fazla kenetlenmiş olarak, bayramı kutluyoruz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin Kurban Bayramı Mesajıdır;

"Milletçe her zamankinden daha fazla kenetlenmiş olarak, kurban bayramını idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, toplumsal hoşgörü ve dayanışmanın güçlendiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği, merhametin ve affetme duygularının had safhada hissedildiği günlerdir. Rabbimizin bize lütfu olan bayramlar; dostlukların hatırlanması, dargınlıkların giderilmesi, geleneklerimizin yaşatılması için eşiz bir fırsattır. Bayramın manevi güzelliklerinden faydalanmayı Allah hepimize nasip etsin.

Ülke olarak geçtiğimiz bu zorlu süreçte, bayramların muhteviyatını oluşturan bu duygular her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Vatanımız üzerinde oynanan kirli oyunları milletçe kenetlenerek bertaraf ettik ve tüm dünyaya örnek olacak bir direniş sergiledik. Bundan sonrasında da bu dayanışmanın devam etmesini temenni ediyorum. Milletimizin desteğiyle; ülkemizin güvenliğini, devletimizin bekasını ve esenliğini hedef alan her türlü terör örgütünün kökünü kazıyana kadar mücadelemize devam edeceğiz.

Bu vesile ile Malatyalı hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; Yüce Rabbimden birliğimizi, kardeşliğimizi daim kılmasını, milletçe daha nice bayramlara huzur, barış içinde ulaşmayı nasip etmesini diliyorum."

MALATYA'DA YAYIMLANAN KURBAN BAYRAMI MESAJLARI:

Mikail Sülük'ün Profil Fotoğrafı

AK PARTİ PÜTÜRGE İLÇE BAŞKANI MİKAİL SÜLÜK'ÜN BAYRAM MESAJI:

"Kurban Bayramı'nın; Milletimiz, İslam dünyası ve bütün insanlık için barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Kurbanların kesildiği, fakirlerin gözetildiği, akrabaların, komşuların, arkadaşların hatırlandığı ve ziyaret edildiği bu mübarek günlerde, millet olarak birlik ve beraberlik içinde Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar; sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı günlerdir. Böyle günlerde, yanı başımızdan başlayarak, bu bayram iklimini elimizin uzandığı her yere taşımalı, yaşanan acıları da, sevinçlerimiz gibi paylaşmalıyız. Dayanışmayı ve yardımlaşmayı güçlendiren, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaştıran, ortak duygularda buluşturan bayramlar, huzur ve coşku kaynağıdır. Huzur ve barışın egemen olduğu, adalet ve hukukun gözetildiği, savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların, insanlık âlemine, insanca yaşamak adına, yeni imkanlar getirmesini diliyorum. Bayramlar, yalnızlaşan modern insanlara, kendini ve çevreyi fark etme imkânı sağlar. Topluma sevgiyi ve dostluğu paylaşma imkânı sunar. Bayramlar, milli ve dini hislerimizi artıran, akrabalık bağlarını kuvvetlerinden, toplumsal hayatı canlandıran özel günlerdir. Kardeşlik ve dostluk bağlarımızı güçlendiren, Kurban Bayramının, milletimize huzur, mutluluk getirmesi temennisi ile PÜTÜRELİ hemşerilerimin, bayramlarını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum".

MHP ÖNCEKİ DÖNEM İL BAŞKANI ÖMER EKİCİ'NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI:

Ömer Ekici'nin Profil Fotoğrafı

"Müslümanlar için sevinç günleri olması gereken bayram günlerinin ülkemizde ve İslam coğrafyasında yaşanan acılar sebebiyle buruk bir şekilde idrak etmekteyiz
Türk milleti ve islam alemi zorlu bir süreçte, ağır bir imtihandan geçerken,derin hüzünler yaşamaktadır. 
Kurban Bayramı, ihanete uğrayan devlet varlığımıza,bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkandır. 
Bu imkan layıkıyla idrak edilirse ülkemizin kurtuluşu, milletimizin ferah dolu günleri Allah'ın izniyle yakındır. 
Bu temenniyle,Aziz milletimizin ve âlem-i İslâm`ın Kurban Bayramlarını tebrik ediyor
Hac faraziyesi için kutsal topraklarda bulunan tüm hacılarımızın ibadetlerinin kabulünü Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. 
Bayramımız kutlu olsun, Rabbim büyük milletimizin yüzünü güldürsün, yar ve yardımcısı olsun."

MAKDER BAŞKANI CEMAL HANİLÇİ'NİN BAYRAM MESAJI:

cemal hanilçi ile ilgili görsel sonucu

Bir kurban bayramını daha birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurban Bayramı, yakınlaşma, paylaşma, dayanışma anlamına gelmektedir. Kurban Bayramları dayanışmanın doruğa çıktığı günlerdir.

Milletimizin bağrına adeta kara hançer gibi saplanan bölücü terör belası en acımasız şekilde sürmesine rağmen, her türlü tartışmaların ötesinde, tarih tecrübemiz ve müşterek kültür değerlerimizin üzerinde yükselen birlik ve beraberlik şuuru, bizi birbirimize ve ülkemize bağlayan en güçlü barış bağı olmaya devam ediyor.

Milletimizin mayasındaki sağlam nüve her türlü kirli oyunu bertaraf edebiliyor. Maalesef ülkemizin güvenlik, özgürlük ve refah bağlamında çözüme muhtaç birçok meselesi vardır fakat bayram mutluluğuna gölge düşürme niyetinde değiliz.

Hayatımızın hızlı akışı içerisinde çoğu zaman bilinçsiz ve sorumsuz bir şekilde zaman sermayesini hızla tükettiğimiz günümüzde, bayramlar barış, sevgi ve kardeşlik paylaşmak gibi duygularla; kaybımızı kazanca dönüştürebileceğimiz bir fırsattır.

Bu Kurban Bayramının, değerlerimizi yeniden kazanmamıza, toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına, gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine vesile olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Allah katında kurbanlarımızın kabul olmasını diliyor ve bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını temenni ediyorum. Başta milletimiz olmak üzere, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ayrıca tüm İslam aleminin mübarek kurban Bayram'ınızı en içten Dilek'lerimle kutlar.

Türk İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Milletçe, her, zamankinden, daha, fazla, kenetlenmiş, olarak,, bayramı, kutluyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı