Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 17:28
 
Milletvekili Fendoğlu bu kez de meclise 50 Bin TL’lik krediyi taşıdı
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Meclis’e esnafa verilecek olan 50 bin TL’lik krediyi taşıdı.
Ekonomi Haberi
Milletvekili Fendoğlu bu kez de meclise 50 Bin TL’lik krediyi taşıdı

Milletvekili Fendoğlu;

Bu kez de meclise 50 Bin TL’lik krediyi taşıdı...
TBMM Genel Kurul çalışmalarında söz alarak dün faturaları gündeme taşıyan MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu bugün de krediyi gündeme getirdi ve Meclis’te söz alarak “Malatya ve Elazığ’da deprem sonrasında Esnaflarımızın kredi almak için yaptığı başvurularda, Bankaların aramış olduğu  bir yıllık maliye kaydı şartını üç aya indirmesi, ipotek taleplerini ertelemesi ve kredileri doğrudan kullandırması esnaflarımızın ve esnaf odalarımızın talebidir.” dedi.
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu yaptığı konuşma da;

mehmet fendoğlu ile ilgili görsel sonucu
“Malatya ve Elâzığ'da yaşanan deprem nedeniyle, esnaflarımıza, doğrudan Halk Bankası ve Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla 50 bin TL faizsiz, beş yıl ödemeli kredi imkânı sağlanmıştır ancak Malatya'da bulunan Halk bankası ve şubeleri, esnaflarımızdan bir yıllık Maliye kaydı şartı ve ipotek istemektedir. Kredi alamayanlar esnaf kooperatiflerine yönlenmektedir. Malatya'da bulunan 20 bine yakın kayıtlı esnafımıza, iki ay içerisinde, sadece kooperatifler aracılığıyla bu kredinin kullandırılması mümkün değildir. 

mehmet fendoğlu ile ilgili görsel sonucu
Bankaların bir yıllık maliye kaydı şartını üç aya indirmesi, ipotek taleplerini ertelemesi ve kredileri doğrudan kullandırması esnaflarımızın ve esnaf odalarımızın talebidir.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Milletvekili, Fendoğlu, bu, kez, de, meclise, 50, Bin, TL’lik, krediyi, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı