Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 19:43
 
Milletvekili Fendoğlu; vize alma sorununu TSO ile birlikte çözüyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel haber… Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu “vize alma sorununu TSO ile birlikte çözüyoruz.”dedi.
Gündem Haberi
Milletvekili Fendoğlu; vize alma sorununu TSO ile birlikte çözüyoruz

Milletvekili Fendoğlu;

Vize alma sorununu TSO ile birlikte çözüyoruz...
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM genel kurulunda söz alıp şunları söyledi:
 “Geçtiğimiz Mart ayında Almanya Büyükelçiliği ve Vize Bölüm başkanlığı ile Almanya Scehengen vize yetkili kuruluşu İDATA yetkilileriyle görüşmelerimiz oldu. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Oğuzhan Ata Sağdıkoğlu ve Fırat Kalkınma Ajansı ile birlikte yapılan  bu görüşmelerimiz sonrasında  Malatya'da bir mobil vize hizmeti kurulmasına karar verildi. 16 Temmuz itibarıyla da Malatya'dan Schengen vizesi alacak olan vatandaşlarımızın, başvurularını ticaret odasındaki vize bürosuna yapmaları gerekmektedir. “ dedi
Fendoğlu genel kurul konuşmasında ;
“Öncelikle, hemşehrimiz olan Kemal Sunal'a ölüm yıl dönümünde Allah rahmet eylesin diyorum, ailesine başsağlığı diliyorum. 

mehmet fendoğlu ile ilgili görsel sonucu
Malatya ve bölgemizde iş insanlarımızın, sanayicilerimizin ve Avrupa'da yaşayan Türklerin bir büyük sorunu da vize sorunuydu. Almanya Büyükelçiliğiyle görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmelerde Vize Dairesi Başkanlığını ve Almanya vizesi yetkili kuruluşu olan İDATA'yı geçen mart ayında Malatya'da misafir ettik. Bu görüşmemizde Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Fırat Kalkınma Ajansıyla birlikte Malatya'da bir mobil vize hizmeti kurulmasına karar verildi. 16 Temmuz itibarıyla da Malatya'dan Schengen vizesi alacak olan vatandaşlarımızın, başvurularını ticaret odasındaki vize bürosuna yapmaları gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Milletvekili, Fendoğlu;, vize, alma, sorununu, TSO, ile, birlikte, çözüyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı