Milletvekili Veli Ağbaba, Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti
Haber
25 Ekim 2019 - Cuma 16:45
 
Milletvekili Veli Ağbaba, Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak Haber… Gazeteciler Cemiyetine ziyaretler sürüyor...CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Siyaset Haberi
Milletvekili Veli Ağbaba, Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

Milletvekili Veli Ağbaba;

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Vahap Güner dahil, takım elbise ve iç mekan

Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti...

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Enver Kiraz ve Vahap Güner dahil, ayakta duran insanlar ve iç mekan
CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve İlçe Başkanlarıyla birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Veli Ağbaba, vefat eden başkan Haydar Karaduman’ın Malatya’nın bir değeri olduğunu belirterek başsağlığı diledi. Göreve yeni seçilen MGC Başkanı Vahap Güner’e de başarılar dileyen Veli Ağbaba “basının sorunlarını görüştük. Önce dayatma ile gazeteleri birleştirdiler şimdi basına olan ilan desteğini kaldırmak istiyorlar. Basını tek sese mahkum ederseniz en büyük zararı verirsiniz. Basın özellikle de yerel basın Malatya gibi illerimizin olmazsa olmazıdır. Basın desteklenmelidir, yeni teknolojik gelişmeler ışığında yasal değişiklikler yapılmalıdır. Malatya kültürü unutturulmak isteniyor, değerlere sahip çıkılmıyor, yıllarca kayısı festivalini bile yapmadılar. Dar bir grup anlayışla yönetimin sonuçlarını yaşıyoruz. Yerel yönetimler bunu yapıyor, destek verdiği kuruluşlara baktığınızda bunu anlarsınız. Malatya Gazeteciler Cemiyeti köklü basın kuruluşlarımızdan bir tanesidir, Büyükşehir Belediyesinin yapmaya hazırlandığı Basın Merkezi projesine desteğimiz tam olacaktır. Basın için yapılacak her girişimi destekliyoruz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Enver Kiraz ve Vahap Güner dahil, gülümseyen insanlar, takım elbise ve iç mekan
MGC Başkanı Vahap Güner, demokrasilerde muhalefetin önemli olduğunu vurgulayarak “Sayın vekilimiz Malatya’nın içinden seçilerek CHP Genel Başkan Yardımcılığına kadar yükselmeyi başarmış bir siyasetçimizdir. Ziyaretleri için teşekkür ediyoruz, bizlerin sorunları kadar Malatya’nın sorunları içinde çaba sarf ediyor. Ziyaretimize gelen her vekilimize anlattık bir kez de Sayın Vekilimizin bilgisine sunuyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Enver Kiraz ve Vahap Güner dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Malatya’ya yapılan uçak seferleri büyük bir sorun haline gelmiştir, kış tarifesinde bu sorunun giderilmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediyemizin yapma kararı aldığı basın merkezine CHP gurubunun destek vermesi bizleri mutlu etmiştir” diye konuştu.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Milletvekili, Veli, Ağbaba,, Gazeteciler, Cemiyetini, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı