Haber Detayı
04 Eylül 2017 - Pazartesi 12:38
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Malatya’da nikah şahidi oldu ve Balaban günlerine katıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Malatya’da etkinliklere katıldı. Sivas’tan Malatya’nın Darende ilçesine gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Darende Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş´in kızının nikah törenine katılarak, şahitlik yaptı.
Yaşam Haberi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Malatya’da nikah şahidi oldu ve Balaban günlerine katıldı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Malatya’da...
Bakan Yılmaz, Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş´in kızı Naciye Sultan ile Ertuğrul Gazi´nin düzenlenen nikah töreninde çiftin şahidi oldu.


Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser´in kıydığı nikahta Bakan Yılmaz, geline evlilik cüzdanını vererek, kalabalık bir aile olmaları tavsiyesinde bulundu ve konuşmasında şunları söyledi;
“Bizim milletimizin temeli ailedir, aile güçlü olursa milletimizde güçlü olur. Evlilik uzun ince bir yol yolun sonunda yüz akıyla menzile varmak bizim hedefimiz. Yüz hakkıyla menzile varmak için kul hakkına riayet etmek lazım. Bir kimse birisiyle üç adım yolda yürürse mutlaka kul hakkı olur.

Üç adımlık yolda kul hakkı söz konusuysa bir evde olacak insanlar arasında mutlaka kul hakkı söz konusu olur. O halde kul hakkına riayet ettiğinizde bir birbirinize menzile varmakta yardımcı olacaksınız. Birbirinize muhabbet nazarıyla bakarsanız kusurda görmezsiniz. Demek bir şeyi göstermeyen sevgi, severseniz her şey güzel olur. Sevmezseniz cennet gibi olan yer dahi size sıkıntılı gelebilir. Damadımız ile kızımız birbirleri sevecekler sayacaklar. Kul hakkına riayet edecekler ve inşallah el ele hep birlikte menzile ulaşacağız. Bayramınız kutlu olsun.”


Bakan Yılmaz´ın yanı sıra, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Sivas Valisi Davut Gül, iş adamı Fuat Tosyalı, iş adamı Mesut Toprak da çiftin nikah şahidi oldu.


Törene, Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, Darende Kaymakam Vekili Tolga Özdemir, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Malatya İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Yılmaz Balaban Mahallesinde düzenlenen 2. Memleket havası Balaban Buluşmasına da katıldı.
Bakan Yılmaz, tüm İslam aleminin Türk Milletinin Malatyalıların Kurban Bayramı’nı kutladı. 
Ülkelerin gücünün iyi eğitimden geçen nitelikli insan gücünden geldiğini söyleyen Bakan Yılmaz, "Bunun içinde eğitiminin kalitesini artırmaya ve fırsat eşitliğini sağlamaya önem veriyoruz. Tam bağımsızlık için mutlaka ve mutlaka nitelikli bilgiye sahip olmak lazım. 


Bu bilgiyi kullanan nitelikli bilim adamlarına sahip olmak lazım. Bilgi yoksa tam bağımsız olamazsın. O bilgiyi kullanacak nitelikli bilim adamı da yoksa yine tam bağımsız olamazsın. Kaliteli bir eğitim için bu dönem bütçeden en fazla payı eğitime ayırdık. Yine kaliteli bir eğitim için yeni derslikler yaptık. Türkiye’de derslik başına düşen öğrenci sayısını ilköğretimde 36’dan 24’e düşürdük. 
Yine kaliteli bir eğitim için aranan unsurlardan birisi öğretmen başına düşen öğrenci sayısı belli bir sayıda olması Türkiye genelinde öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 2002’de 28’di bugün 17’ye düşürdük. 
Fatih Projesi’ni başlattık. Eğitimi teknolojiyle buluşturuyoruz" dedi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Milli, Eğitim, Bakanı, İsmet, Yılmaz, Malatya’da, nikah, şahidi, oldu, ve, Balaban, günlerine, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı