Mobil Yardım Ekibi, Hızır Acil gibi yetişiyor
Haber
22 Kasım 2013 - Cuma 22:45
 
Mobil Yardım Ekibi, Hızır Acil gibi yetişiyor
BM Kadın Dostu Kentler Projesi’nde pilot iller arasında yer alan Malatya’da, Malatya Belediyesi tarafından yoğun faaliyetler gerçekleştiriliyor.
Yaşam Haberi
Mobil Yardım Ekibi, Hızır Acil gibi yetişiyor

Malatya Belediyesi, “Kadın Dostu Kent Malatya” projesi kapsamında “Yalnız Değilsiniz” etkinliğiyle özellikle yetimleri olan bayanların, yaşlıların, kimsesizlerin evlerini mobil yardım ekibiyle düzenlemeye devam ediyor. Düzenlenen evleri zaman zaman Belediye Başkanı Ahmet Çakır da ziyaret ederek yapılan hizmetleri yerinde görüyor.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır son olarak, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ve bazı daire müdürleriyle birlikte Çavuşoğlu ve Hidayet Mahallelerindeki 3 ayrı evi ziyaret etti. Ziyaretlerde, ev sakinlerinin durumlarını soran Başkan Çakır, verilen desteklerle ilgili bilgi alarak ihtiyaç duyulan konularda gereğin yapılması yönünde talimat verdi. Ziyaretlerde mahallelerin muhtarı da hazır bulundu.

Mobil Yardım Ekibi, Hızır Acil gibi yetişiyor
Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar kapsamında yaklaşık 6 aylık süreçte Mobil Yardım Ekibi tarafından 79 ev ziyareti yapıldığı öğrenildi. Ziyaret edilen evlerin ihtiyaçları tespit edilerek bir defaya mahsus irili ufaklı bir çok tamirat yapıldı ve ihtiyaç duyulan ev eşyaları temin edilerek teslim edildi. 
Mobil Yardım Ekibi’nde boyacı, su tesisatçısı, elektrikçi, marangoz, doktor, hemşire, sosyolog, psikolog ve temizlik elemanlarının bulunduğu kaydedildi.

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: BM, Kadın, Dostu, Kentler, Projesi’nde, pilot, iller, arasında, yer, alan, Malat
Yorumlar
Haber Yazılımı