Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 02:48
 
MSB Duyurdu; Haftanin’de Pençe-Kaplan Operasyonu’na başladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milli Savunma Bakanlığı,Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine "Pençe-Kaplan Operasyonu" harekatının başlatıldığını duyurdu.
Dünya Haberi
MSB Duyurdu; Haftanin’de Pençe-Kaplan Operasyonu’na başladı

MSB Duyurdu;

Haftanin’de Pençe-Kaplan Operasyonu’na başladı...

Milli Savunma Bakanlığının açıklaması aynen şöyle: “Kahraman Komandolarımız, ‪halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla Irak’ın kuzeyindeki Haftanin’de Pençe-Kaplan Operasyonu’na başladı. Pençe-Kaplan Operasyonu; son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize artan taciz ve saldırı teşebbüsünde bulunan PKK ve diğer terörist unsurlara yönelik olarak uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız çerçevesinde icra edilmektedir.

Resim

Operasyon kapsamında; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen komandolarımız, hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal etmişlerdir. 

Başarıyla devam eden Pençe-Kaplan Operasyonu’nu Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi’nde sevk ve idare ediyor.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MSB, Duyurdu;, Haftanin’de, Pençe-Kaplan, Operasyonu’na, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı