Mutlu; Verilen karara herkesin saygı göstermesini umut ediyorum
Haber
02 Temmuz 2019 - Salı 18:28
 
Mutlu; Verilen karara herkesin saygı göstermesini umut ediyorum
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak haber... Malatyaspor USA, Malatya İdmanyurdu Kulüp Başkanı Teoman Mutlu'nun açıklaması "2 yıl boyunca ilk defa bir spor taban birliğinden almış olduğumuz kınama mesajına cevap vermeyerek şartların olgunlaşmasını beklemiş vereceğimiz cevabında geldiğini hatırlatmakta fayda buluyoruz."dedi.
Spor Haberi
Mutlu; Verilen karara herkesin saygı göstermesini umut ediyorum

Mutlu; Verilen karara herkesin saygı göstermesini;

Umut ediyorum...

Teoman Mutlu'nun işte o açıklaması...

"Kamuoyunun Bilgisine
Çok Değerli Malatya’lılar, 2018-2019 sezonu ile Malatya 2.Amatör küme liginde almış olduğumuz Malatya İdmanyurdu Futbol kulübünün , gelinen noktada Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Liginde tüm faaliyetlerine son vermiş bulunuyorum. 
Ülke Futbolunun ve Sporun sağlıksız yapılanması, Malatya özelinde futbola bakış açısının tamamen ekonomiye dayandığı, işleyişin ve profesyonelliğin çokta önem arz etmeği, klavye kahramanlarının belden aşağı vurduğu, Spor taban birliklerinin kulüplerin yanında olmaktansa kulübün aleyhinde yapılan tüm çalışmalara ortam hazırladığı, amacın ve çalışmaların farklı yönlere kaydığı bir ortamda gelecek planlaması yapamayacağımızı anlayarak faaliyetlerimizi durdurma kararı almış bulunmaktayız.
Bölgesel Amatör Lig adı her ne kadar Amatör olsa da işleyişin, ve icraatın tamamen Profesyonelik gerektiren bir lig olması münasebeti ile ortaya konan bütçeler ile de tezat bir lig olma konumundadır. TFF nin çok ta umursamadığı ,ahbap çavuş ilişkileri ile transferin yapıldığı, hoca ve antrenör seçimlerine müdahalenin çok fazla olduğu, dedikodu iftara ve belden aşağı vurmaların basit konular olarak adledilmesi bizleri bu karara almaya itmiştir.
Yıllardır bu şehrin Adını ulusal anlamda ta Amerika Birleşik Devletlerinde USA MALATYASPOR Kulübünü kurarak çok iyi yerlerde taşıyan birisi olarak, Şehrime olan özlemim ve bu şehir için yapılması gereken herşeyi yaptığımı düşünüyorum. Bana mesaini vaktini ve bütçeni bu işlere harcama diyenlere karşı duruşumu da her kes çok iyi bilir. Bu şehrin Futbolunun daha doğru temellere dayandırılması noktası yapmayı planladığım çok amaçlı tesisin, ve Bölgesel Amatör ligde mücadele ederken takımın kalacağı tesis ve kamp alanını ise bu gün itibari ile durdurmuş bulunmaktayım.

Görüntünün olası içeriği: Teoman Mutlu, oturuyor ve sakal
Umuyorum ki , Bölgesel Amatör ligde Şehrimizi temsil edecek takımlara Askf, Tüfad ve spor taban birlikleri daha sağlıklı yol alabilecekleri ortamı sağlayacak kişi ve kuruluşları bundan sonra bulacaklardır. Kaldı ki onca spor adına yapılan doğruları KINAYARAK, yada Tepki göstermeyerek köstek oldukları ise aşikardır.
2 yıl boyunca ilk defa bir spor taban birliğinden almış olduğumuz kınama mesajına cevap vermeyerek şartların olgunlaşmasını beklemiş vereceğimiz cevabında geldiğini hatırlatmakta fayda buluyoruz. Dısardan getirdiğimiz hocamıza karşı yapılan kınama mesajına bu gün şu cevabı vermekten üzülerek hicap duyuyorum. Hocamızın yanında olucak Aslan gibi 4 Malatyalı antrenörün bundan sonraki kariyer planlamasını Tüfad’ın yapamayacağına dair hiçbir şüphem yokturdur. Eminim ki hocalarımız çalışacağı şartları ve ortamı oturarak değil icraatla ortaya koyacaklarını tahmin ediyorum…
Gelinen süreçte ortaya konan emek ,mesai ve çalışmaların gözden uzakta tutulup, dedikodu, çift yönlü davranıp emeğe saygısızlığı birilerine malzeme edecek değilim. Şahsım Teoman Mutlu olarak bu takıma verilen mesaiyide emeğide ve azmide göremeyecek kadar kör değilim. Kimsenin hakkının hukukunun gasp edilmemesi adına verilen karara herkesin saygı göstermesini umut ediyorum. Şunuda belirtmekte fayda buluyorum, kimse Malatya İdmanyurdu Spor Kulübüne hakkımı yedi diyemez … Bu güne Kadar Gerek sosyal medyada gerekse de Basınımızın çok değerli mensuplarının bize gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür eder sizlere esenlikler dilerim…."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Mutlu;, Verilen, karara, herkesin, saygı, göstermesini, umut, ediyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı