Haber Detayı
15 Kasım 2013 - Cuma 17:40
 
Neden ? Yeşilyut'ta aday adayı olmadı ?
Tanınmış gazeteci Aynur Ayaz neden Yeşilyurt'ta belediye başkan aday adayı olmadığını Usta gazeteci Ali Aladağ'a açıkladı.
Siyaset Haberi
Neden ? Yeşilyut'ta aday adayı olmadı ?

Yıllarca Yeşilyurt kiraz festivaline sunucu olarak katılan ve 2013 festivalinde " Yeşilyurt'tan siyasete atılabilirim?" diyerek dikkatleri üzerine çeken Gazeteci Aynur Ayaz "Şartlar el vermediği için Yeşilyurt'ta aday adayı olmadım" açıklamasını yaptı.
Siyaseti sevdiğini ifade eden Gazeteci Aynur Ayaz "Mutlak siyasete atılacağım.Bunun alt yapısını oluşturuyorum" derken ardından şunu ekledi :
"Malatya ünlü siyasetçileri yetiştiren bir kent. Malatya'da siyaset konusunda büyük tecrübeler kazandım"
"İleriki yıllarda siyasete gireceğim ?" diyen Gazeteci Aynur Ayaz, şimdiden harıl harıl geleceğin çalışmasını yapıyor.
Aynur Ayaz Kimdir ?
Danimarka / Frederiskberg doğumlu Aynur Ayaz, Fatih Üniversitesi'nde Bilgisayar, Anadolu Üniversitesinde ise İşletme Eğitimi almıştır.Uzun yıllar medya sektöründe çeşitli kurum ve kuruluşlarda hizmet vermiş, kurumsal iletişim koordinatörlüğünü başarıyla yürütmüştür.
Profesyonel olarak 12 yıldır Sunuculuk & Spikerlik yapmakta olan Gazeteci - yazar olan Ayaz 1998 yılından beri sunuculuklar yapmış, çeşitli organizasyonları bizzat yönetmiştir. Her türlü Türkiye Geneli festival, mezuniyet, seminer, panel, gösteri, açılış gibi çeşitli etkinlik ve organizasyonlarda görev almıştır. Şuan aktif olarak internet haber portallarından; halen köşe yazarlığı yapmaktadır.
FÜMED Mezunlar Derneği üyesi, Spikerler Derneği Kurucu üyesi, Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Gelişim Akademi'de Medya ilişkileri - İletişim uzmanlığı eğitmenliğini aktif olarak yapmaktadır. Halen elma'S medya kurumsal İletişim Direktörlüğünü yapmaktadır.
Aynur Ayaz; 1998 yılından bu yana sırasıyla Delta Fm - Radyo Programcısı,-Köşe yazarlığı , Tercüman Gazetesi - Köşe yazarlığı ile beraber 2 yıl devlet okullarında bilgisayar ve ingilizce öğretmenliği de yapmıştır.
1999 yılından sonra yine sırasıyla , Kanal 7 (Haber Merkezi& Seslendirme) , Fox Tv (Şehirde Birgün Prog.) , İstanbul Channel (Ana Haber Spikeri) , TGRT HABER (Modern Yönetimler Prog. - 2 yıl Sunucu& Moderatör) , CİNE5 (2010 Ramazan Özel - KABE HATIRALARI Prog.) , TRT MÜZİK (Klip Sizden Prog. - Sunucu) , BEYAZ TV (Mutfaktakiler Prog. – Sunucu) ‘de çalıştıktan sonra son olarak halen FLASH TV’de hafta içi her sabah yayınlanan Bizim Bakkal programının sunucu moderatörlüğünü yapmaktadır.
Program Türkiye’deki sabah haberciliğinde yepyeni bir format olarak izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Aynur Ayaz çok yönlü birikimi ve tecrübesi , bu mesleğe dair üstün yeteneği gibi özelliklerinin yanında enerjisi , ışıltısı ve güzelliği ile de dikkat çekmektedir. Tüm bu nitelikleriyle Aynur Ayaz gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Tanınmış, gazeteci, Aynur, Ayaz, neden, Yeşilyurtta, belediye, başkan, aday, ada
Yorumlar
Haber Yazılımı