Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 23:41
 
Numan Kurtulmuş; Bu oyuna karşı çıkıyoruz, bu oyunu bozuyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Türkiye her gün bir takım yeni meydan okumalarla karşı karşıya kalıyor.Oyunları bozuyoruz.” dedi.
Gündem Haberi
Numan Kurtulmuş; Bu oyuna karşı çıkıyoruz, bu oyunu bozuyoruz

Numan Kurtulmuş;

Resim

Bu oyuna karşı çıkıyoruz, bu oyunu bozuyoruz...

Resim
Malatya’ya bugün gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kongre ve Kültür Merkezinde partililere hitap etti. 

Resim
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un partililere hitap ettiği toplantıya AK Parti Milletvekilleri Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, önceki dönem Milletvekili Mustafa Şahin, AK Partili belediye başkanlarıda katıldı.
S-400’LER MESELESİNDEN TÜRKİYE’YE KARŞI…

Resim
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Malatya konuşması aynen şöyle: “Türkiye her gün bir takım yeni meydan okumalarla karşı karşıya kalıyor. Bir taraftan Barış Pınarı Operasyonuyla birlikte hemen güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör devletini elimine ediyoruz, diğer taraftan Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon ve petrol arama faaliyetleri dolayısıyla el aleme laf anlatmak, duruşumuzu net bir şekilde ortaya koymak durumunda kalıyoruz, diğer taraftan her gün S-400’ler meselesi üzerinden Türkiye’ye karşı bir siyasi gündem oluşturmak isteyenlere karşı tavrımızı ortaya koyuyoruz. Ya da F-35 meselesi ya da bir başka yerden bir başka ülkeden sözde Ermeni soykırım meselesiyle ilgili parlamentolarına taşıdıkları siyasi gündemlerle muhatap oluyoruz.

Resim
CUMHURBAŞKANIMIZ NE KONUŞUYORSA…
Bizim en büyük gücümüz bu süreçte Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mükemmel bir liderliğin ortaya konulması ve aynı zamanda her yerde aynı tezin ve sözün güçlü bir şekilde muhataplarımızla paylaşılmasıdır. Ruslarla konuşuyoruz, görüyorsunuz onlara da aynı şeyi söylüyoruz. Amerikalılarla konuşuyoruz, onlara da aynı şeyi söylüyoruz. Avrupalılarla konuşuyoruz, onlara da tezlerimizi anlatıyoruz. Özel toplantılarda Cumhurbaşkanımız masada ne konuşuyorsa, onu meydanlarda da, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda da konuşuyor. Birisine başka ötekine başka bir şey demiyoruz.

Resim

Bizim derdimiz, hedefimiz bellidir. Emperyalistlerin hallaç pamuğu gibi dağıttığı bu coğrafyanın yeniden birliğini, dirliğini sağlamak için mücadele ediyoruz. Bir asır evvel Osmanlı Cihan Devletini paramparça ederek, bölüp, parçalayanların bir asır sonra bu oyunun ikinci perdesine müsaade etmeyeceğimizi söylüyor ve bunun için mücadele ediyoruz.
OYUN SADECE FETÖ, PYD/PKK MESELESİ DEĞİLDİR…

Görüntünün olası içeriği: 34 kişi, Mukadder Ceylan ve Ayhan Sezgin dahil, ayakta duran insanlar
Oyun sadece FETÖ, PYD/PKK meselesi değildir. Büyük oyun; bu coğrafyada bir asır evvel sınırlarını böldükleri halkların bu sefer gönüllerini ve zihinlerini bölmek oyunudur. Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Arap’a, Arap’ı Acem’e, Sünni’yi Şii’ye, Şii’yi Sünni’ye düşman etme oyunudur. Oyun, bu coğrafyanın asırlardır emdikleri kanını, iliğini tamamıyla emerek, emperyalist güçlerini besleme oyunudur. Bu oyuna karşı çıkıyoruz. Bu oyunu bozuyoruz. Allah’ın izniyle, sizlerin gayretiyle bu oyunu bozmaya devam edeceğiz ve biz bu milletin oyununu oynayarak inşallah daha ileriye gideceğiz. Su uyur düşman uyumaz. Bu coğrafyayı bölüp parçalamak isteyenler, şimdilik bunu uygulayamayacaklarını öğrendiler. Türkiye’nin gücü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği, milletin yekvücut duruşu karşısında başarılı olamayacaklarını gördüler.
BARIŞ PINARI HAREKATI…

Resim
Şimdi işin beşinci aşamasındayız, bu da siyasi alan. Siyasi alanda da bu bölge halklarının kardeşliğini, birliğini, bütünlüğünü artıracağız. İşte AK Parti’nin ak kadrolarına düşen en büyük görevlerinden bir tanesi de burası. Biz sadece Türkiye’nin değil, Türkiye başta olmak üzere bu coğrafyanın birliğinin, dirliğinin, kardeşliğinin adresiyiz.
DEAŞ DİYORLAR, PYD DİYORLAR…

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi
İşte görüyorsunuz, DEAŞ diyorlar, PYD diyorlar, dedikleri aslında ne biliyor musunuz? Hem bölge halklarını birbirine düşman etmek, hem de 3-5 varil petrol peşinde koşmak. Biz sizi tanırız, Afrika’dan tanırız, Asya’dan tanırız, Anadolu gelip işgal etmeye kalktığınız günlerden tanırız ama siz de bizi Anadolu destanından tanırsınız, Selçuklu'dan, Osmanlı'dan, Türkiye Cumhuriyeti'nden tanırsınız.
ASALA’YI ATTIKLARI GİBİ…

Resim
Geçmiş dönemde bir takım terör örgütlerini kullandılar. Vakti zamanı geldiğinde çöp tenekesine atarlar, aynı ASALA’yı attıkları gibi. Şimdi bakmayın PKK, YPG dediklerine, PKK’yı da, YPG’yi de, PYD’yi de bir çöplüğe atacaklar. DEAŞ’ı kuran kim, silahları veren kim? DEAŞ üzerinde Orta Doğu’nun demografisini değiştiren kim, onları da çöp tenekesine atacaklar. FETÖ’yü siz de göreceksiniz, isminin dahi unutulduğu günler gelecek. Çünkü FETÖ’yü, bu maçayı kullananlar, o mendili kullanıp kenara atacaklar. Bundan sonra da üzerimizde bizi meşgul etmeye çalışacaklar. Onun için uyanık olacağız, birliğimizi ve dirliğimizi koruyacağız.”
KURTULMUŞ’UN MALATYA PROGRAMI…

Resim
10.30 Valilik Ziyareti,
11.00 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ziyareti
11.30 Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı Temel Atma Töreni (Mişmiş Park Fuar Alanı),
13.30 İnönü Üniversitesi Rektörlük Ziyareti
14.00 “Türkiye’yi Geleceğe Taşımak” Konferansı (İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi)
17.00 AKP Malatya İl Başkanlığı Ziyareti
18.00 Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle Toplantı (Nikah Sarayı)
21.55 Malatya’dan İstanbul’a Hareket.

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Numan, Kurtulmuş;, Bu, oyuna, karşı, çıkıyoruz,, bu, oyunu, bozuyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı