Haber Detayı
22 Haziran 2019 - Cumartesi 17:46
 
Öğretmen baba Ali Ertan, Şehit Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın kabrinde
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bugün…22 Haziran…Malatyalı Yüzbaşı Gökhan Erta’ın uçağının Suriye tarafından düşürülerek şehit edildiği gün…
Gündem Haberi
Öğretmen baba Ali Ertan, Şehit Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın kabrinde

Öğretmen baba Ali Ertan;

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Şehit Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın kabrinde...
22 Haziran 2012 tarihinde görev uçuşu için Malatya Erhaç Meydanı’ndan kalkış yapan silahsız bir savaş uçağıyla iletişim kesildi. Saat 11.58’de gerçekleştiği belirtilen olay Genelkurmay’ın internet sitesinden 14.45’te duyuruldu. Haber o dakikadan itibaren Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Uluslararası haber ajansları “Uçağı Suriye düşürdü” haberlerini geçerken gece saatlerinde de Ankara’da yapılan güvenlik toplantısı sonrası yayınlanan bildiride uçağı Suriye’nin düşürdüğü doğrulandı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Genelkurmay’ın açıklamasında, “Malatya Erhaç’-tan kalkış yapan bir uçağımız ile bugün saat 11.58’de Hatay ili güneybatısında deniz üzerinde radar ve telsiz teması kesilmiştir” denildi. F-4 savaş uçağını aramak için askeri uçaklar bölgeye sevk edildi. Uçakların arama kurtarma çalışmaları sürerken, Adana İncirlik’ten de askeri helikopterler destek için bölgeye gitti. 

Suriye tarafından düşürülen Türk askeri uçağının şehit olan pilotları Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan ve Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy için, Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda tören düzenlenmişti.

yüzbaşı gökhan ertan ile ilgili görsel sonucu

RF-4E Phantom tipi savaş uçağının, Suriye’nin Lazkiye kentine 8 mil (15 km) mesafede denize düştüğü bilgisi geldi. Hatay’ın Samandağ ilçesinin güney batısında Akdeniz’e düştüğü belirtilen uçağı arama çalışmaları başlatıldı
Daha sonra şehit 2 Subay’ın naşı getirilerek toprağa verildi.
Bugün 22 Haziran Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın şahadet günü.
Malatya Velioğlu aşiretine mensup öğretmen Ali Ertan’ın oğlu Gökhan Ertan’ın şahadet şerbetini içtiği gün.
Baba Ali Ertan bugün şehit oğlunun kabrini ziyaret edip dualar okudu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, bitki, ağaç ve açık hava
BABA ALİ ERTAN “REHBER KURAN, HEDEF TURAN”DEDİ…
Ali Ertan “Canım benim mekânın cennet olsun. 7 yıl oldu hep kalbimdesin. Rehber Kurân hedef Turan ve Vatan olduktan sonra gerisi teferruattır. Bir ölür bin doğarız. Sen rahat uyu. Tüm Şehitlerimizin mekanları cennet olsun.”dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Öğretmen, baba, Ali, Ertan,, Şehit, Yüzbaşı, Gökhan, Ertan’ın, kabrinde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı