Öğretmenlerimizin birçok sorunla boğuştuğu bir öğretmenler günü kutlamaktayız
Haber
23 Kasım 2020 - Pazartesi 17:49
 
Öğretmenlerimizin birçok sorunla boğuştuğu bir öğretmenler günü kutlamaktayız
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Eğitim Sendikası Malatya Şubesi Başkanı Çetin Türkyılmaz, “Öğretmenlerimizin birçok sorunla boğuştuğu bir öğretmenler günü kutlamaktayız. “dedi.
Gündem Haberi
Öğretmenlerimizin birçok sorunla boğuştuğu bir öğretmenler günü kutlamaktayız

Öğretmenlerimizin birçok sorunla boğuştuğu;

Bir öğretmenler günü kutlamaktayız...

Türk Eğitim Sendikası Malatya Şubesi Başkanı Çetin Türkyılmaz  24 Kasım Öğretmenler Günü " Kutlama Mesajı aynen şöyle:.

“Ülkemizin iç ve dış düşmanlar tarafından parçalanmaya, yok edilmeye çalışıldığı, milli ve manevi değerlerimizin tahrip edilerek, milli şuur ve beraberliğimizin imha edilmeye çalışıldığı Türk Milleti’nin ölüm kalım mücadelesi verdiği bir dönemi yaşamaktayız. Tarihe damgasını vurmuş Büyük Türk Milleti’nin yeniden eski günlerine dönmesi ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Türk Milletine kızıl elma koyduğu "Çağdaş Medeniyetler Seviyesinin üzerine çıkma ülküsünü" gerçekleştirebilmesinin yolu milli bir eğitim sisteminin oluşturulmasıdır. Lider Ülke olabilmek ancak, ülkesini, vatanını, milletini seven;  devletine bağlı,  milli şuur ile yetiştirilmiş nesillerle mümkün olacaktır. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki toplumsal ilerlemenin yegâne yolu eğitim ve eğitimcidir.

Yetersiz kaynak, yetersiz ücret ve uygunsuz çalışma koşulları içinde kendisine verilen kutsal eğitim görevini yerine getirmeye çalışan eğitim neferleri, öğretmenlerimizin sosyal ve ekonomik durumları ivedilikle düzeltilmelidir. Öğretmenlerin mesleki itibarının çağdaş ülkeler öğretmenleri seviyesine çıkarılması elzemdir.

 Ülkemizde büyük eğitimci ihtiyacı bulunurken, yüzbinlerce öğretmen adayımız umutla atama beklemektedir. Ülkemizde kangren haline gelmiş bu sorunun acilen çözülmesi gerekmektedir. Özür grubu tayinlerinde öğretmenlerimize mağduriyet kesinlikle yaratılmamalıdır. Öğretmenlerin ekonomik olarak rahatlayabilmeleri için 3600 ek gösterge almaları bir zorunluluktur

 Eğitim müfredatındaki yanlışlık ve eksikliklerin düzeltilmesi öğretmenleri açmazdan kurtaracaktır. Öğretmenlerimizin birçok sorunla boğuştuğu bir öğretmenler günü kutlamaktayız. Her türlü sorunlara rağmen en karanlık gecede bile gökyüzünde parlayan bir yıldız olduğunun inancında ve bilincindeyiz. Öğretmenlerimize olan inancımız sonsuzdur. Yeni neslin öğretmenlerimizin eseri olacağının bilincinde olarak, milletimizin hak ettiği seviyeye geleceğine inancımız tamdır. Ülkemize yapılmış olan hain kuşatmayı yaracağız. başaracağız, başaracağız!... Bu kutsal yolda Türk Eğitim Sen Malatya Şubesi olarak her türlü mücadeleyi vereceğimizi tüm öğretmen arkadaşlarımıza saygıyla duyuruyoruz.

 Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz.

 Geleceğimizin teminatı, yarınımız,  gençlerimizi;  ülkesine bağlı,, milli ve manevi değerler ışığında,  milli bilinç içerisinde yetiştiren; onların düzgün bireyler olması için her türlü fedakarlığı yapan, haksızlık ve adaletsizliklere uğramalarına rağmen yılmadan, usanmadan, ilkelerinden taviz vermeden tarihi ve kutsal görev yapan ve geleceğimizi şekillendiren tüm öğretmenlerimizin " Öğretmenler gününü"  canı gönülden kutluyoruz”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Öğretmenlerimizin, birçok, sorunla, boğuştuğu, bir, öğretmenler, günü, kutlamaktayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı