Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 17:59
 
Organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan suç örgütü çökertildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak haber... Malatya jandarması tarafından organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan suç örgütü sabah düzenlenen operasyonla çökertildi.
Asayiş Haberi
Organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan suç örgütü çökertildi

Organize bir şekilde silah ve mühimmat;

Video küçük resmi: Malatya Olay Tv   Malatya Jandarması silah kaçakçılığı kapsamında suç örgütünü çökertti

Kaçakçılığı yapan suç örgütü çökertildi...
Malatya Jandarmasının uzun takibi sonrasında operasyon için düğmeye basıldı. 21 şahıs gözaltına alındı. Operasyon sabah 06.00’da yapıldı.
Malatya Jandarmasının operasyonla ilgili açıklaması aynen şöyle:
“1. OLAY KONUSU : Malatya’da Jandarma’dan Silah Kaçakçılarına Operasyon.
2. OLAY TARİHİ : 21 Şubat 2020
3. OLAY YERİ : Malatya ili Yeşilyurt, Battalgazi Pütürge İlçeleri,
Adıyaman ili Sincik İlçesi.
4. OLAYA KARIŞAN ŞAHISLAR : (21) Şahıs
5. ELE GEÇİRİLEN MALZEME : (1) Adet 7.62 mm Mavzer Tüfek,
(31) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği,
(3) Adet El Yapımı Tabanca
(3) Adet Kurusıkı Tabanca
(88) Adet 7.62 mm Tüfek Fişeği,
(700) Adet 7.65 mm Tabanca Fişeği
(240) Adet 9 mm Tabanca Fişeği
(200) Adet Kurusıkı Tabanca Fişeği
(1.080) Adet Av Tüfeği Kartuşu
(150) Gram Kubar Esrar
6. .OLAYIN ÖZETİ :

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/FUkKHeZM89Q" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Malatya İl J.K.lığınca Kasım 2019 ayı içerisinde Malatya ili Yeşilyurt, Battalgazi ve Pütürge ilçeleri ile Adıyaman ili Sincik ilçesinde ikamet eden (7) şüpheli şahsın, kaçak silah ve mühimmatları yüksek fiyatlarla Battalgazi ilçesi Akpınar caddesi üzerinde bulunan isimsiz silah tamir atölyesi ve büfelerde sattıkları bilgisi alınmıştır.
Yapılan ön istihbari çalışma sonucunda, alınan bilgi teyit edilmiş (7) şüphelinin organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı tespit edilmiştir. Suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi ve suç unsurlarının ele geçirilerek ilimizde huzur ve güven ortamının sağlanması için Planlı Faaliyet çalışmasına başlanılmıştır.
Malatya İl Jandarma Komutanlığınca konu ile ilgili Adli ve Mülki makamlar ile koordine kurulduktan sonra şüpheliler fiziki ve teknik takibe alınarak uzun süre takip edilmesinin ardından; Şüphelilerin kaçak yollardan elde ettikleri av tüfeklerinin namlularını keserek tabanca şekline getirdikleri ayrıca kurusıkı tabancaların ise namlularını değiştirmek suretiyle gerçek silaha dönüştürdükleri tespit edilmiştir. Bu kapsamda;

Video küçük resmi: Malatya Olay Tv   Malatya Jandarması silah kaçakçılığı kapsamında suç örgütünü çökertti
21 Şubat 2020 Cuma günü saat 06.00’dan itibaren (168) Jandarma personelinin katılımıyla, Malatya ve Adıyaman illerinde organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı tespit edilen (21) şüpheliye ait Battalgazi ilçesinde (2) silah tamir atölyesi ve (1) adet büfe ile (19) ev, Yeşilyurt ilçesinde (3) ev, Pütürge ilçesinde (1) ev ve Adıyaman ili Sincik ilçesinde (1) ev olmak üzere toplam (27) adreste icra edilen operasyonda; (1) Adet 7.62 mm Mavzer Tüfek, (31) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği, (3) Adet El Yapımı Tabanca, (3) Adet Kurusıkı Tabanca, (88) Adet 7.62 mm Tüfek Fişeği, (700) Adet 7.65 mm Tabanca Fişeği, (240) Adet 9 mm Tabanca Fişeği (200) Adet Kurusıkı Tabanca Fişeği, (1.080) Adet Av Tüfeği Kartuşu ve (150) Gram Kubar Esrar ele geçirilmiş, şüphelilerin tamamı yakalanarak gözaltına alınmış, organize bir şekilde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan suç örgütü çökertilmiştir.
Gözaltına alınan şüphelilerin işlemlerine Malatya İl Jandarma Komutanlığınca devam edilmektedir. Şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasına müteakip Adli Makamlara sevk edilecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Organize, bir, şekilde, silah, ve, mühimmat, kaçakçılığı, yapan, suç, örgütü, çökertildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı