Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 13:32
 
Öz-Sağlık Sendikası Başkanı Türkoğlu; olmaz olamaz denileni başardık, hayırlı olsun
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel haber… Olmaz, olamaz denilen başarıldı…Malatya Öz Sağlık İş sendikası il başkanı Mustafa Türkoğlu, haklı bir mutluluğu yaşadıklarını ifade etti.
Sağlık Haberi
Öz-Sağlık Sendikası Başkanı Türkoğlu; olmaz olamaz denileni başardık, hayırlı olsun

Öz-Sağlık Sendikası Başkanı Türkoğlu;

Olmaz olamaz denileni başardık, hayırlı olsun...
Malatya Öz Sağlık İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkoğlu, haklı bir gurur yaşadıklarını söyledi.

Kamuoyunda Taşeron yasası olarak bilinen 696 sayılı kanun hükmünde karaname ile 02.04.2018 tarihinde sürekli işçi kadrosuna geçen çalışanların hakkı olan banka promosyon ödemelerini alabilmeleri için kurum tarafından ilgili banka ile promosyon ödemelerinin yapılması'' için gerekli yazışmalar Malatya Öz Sağlık İş sendikası tarafından yapılmıştı. Fakat 2018 Haziran ayında banka tarafından çalışanlara bu ücretin ödenmeyeceği yazılı olarak bildirildi. Bu durum üzerine Malatya Öz Sağlık İş sendikası il başkanı Mustafa Türkoğlu ve  AV. Yavuz Mutlu ile birlikte hukuk mücadelesine başlattı. 


Malatya Öz Sağlık İş sendikası il başkanı Mustafa Türkoğlu yaptığı açıklamada Sendika olarak öncelikli görevlerinin çalışanların çalışma hayatından doğan mali ve sosyal haklarını koruyup geliştirmek olsada iş ciddiye bindimi birkez ''hayır'' denildimi asla vazgeçmeden mücadelemizi sürdürdüklerini iletti.  Başkan Türkoğlu konuşmasında Sözkonusu sözleşmede ,böyle bir hak varsa alınacak'' deyip mücadelelerini sürdürdüklerini, Sizler memur ya da işçi değilsiniz, sizler taşeron firma elemanısınız'' gibi ifadelerle önümüze bir çok engel çıkarıldı. Bütün çalışanlar umutsuzluğa düşerken başka sendikalar hiç olmayacak, boşa kürek çekiyorsunuz'' tavrı ile duruma bakarken bir an olsun çalışmalarımızdan geri adım atmayıp ,yoğun ve zahmetli bir çalışma sonucu durumu çalışanlarımızın lehine neticelendirdik. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. 
Şimdi üyelerimiz ve üye olmayan bütün işçi kardeşlerimiz gördü. Ortada bir hak varsa 81 ile örnek olacak şekilde hakkımızı aldık. Bu hak arayışı için dedesteğini esirgemeyen bütün yetkililerimize , genel merkezimize ve bütün sendika üyelerimize çok teşekkür ederim. 


Henüz 5 yaşında olan Sendikamız 30 ocak 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan istatisliklerde 31226 üye sayısı ile sağlık ve sosyal hizmetler iş kolunun en büyük sendikası olmuştur. Üyelerimizin bizlere güvenmesi bizi güçlü kılar ve başarıları beraberinde getirir. Gün geçtikçe büyüyen öz- sağlık iş ailemize bütün çalışanları davet ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Öz-Sağlık, Sendikası, Başkanı, Türkoğlu;, olmaz, olamaz, denileni, başardık,, hayırlı, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı