Peki ne olacak şimdi, sorumlusu kim ?
Haber
21 Kasım 2013 - Perşembe 14:15
 
Peki ne olacak şimdi, sorumlusu kim ?
Malatya’yı Eylül ayı içerisinde ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapması için alelacele taşınan yeni Malatya Devlet Hastanesi zarar mı etti ?
Sağlık Haberi
Peki ne olacak şimdi, sorumlusu kim ?

Malatya’daki iki devlet hastanesinin birleştirilerek kapatılması sonucu Şeker Fabrikası arazisinde yapılan ve yapımı tamamlandığı iddia edilerek alelacele hizmete açılan yeni Malatya Devlet Hastanesi vatandaşları ve çalışanlar mağdur ettiği ayuka çıktı.
Hasta kabullerinin çok az olduğu ve hasta yatışının çok kısıtlı olduğu 640 yatak, 25 ameliyathane ve 78 yoğun bakım üniteli hastanede yaşanan olumsuzluklar nedeniyle adete özel hastanelere gün doğdu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Eylül’de Malatya’ya yaptığı ziyareti sırasında açılması için 3 hafta içinde çok hızlı bir şekilde taşınan, ancak başbakanın gelmesinden bir gün önce, AKP Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz’ün hastane ziyaretinden sonra açılış listesinden çıkarılan yeni devlet hastanesinin zarar ettiği iddiası gündem oturdu.
Şu an Sağlık sektöründe konuşulan ise Yeni Malatya Devlet Hastanesinin zarar ettiği oluyor.
Özel hastanelere gün doğdu
Yeni Malatya Devlet Hastanesi'ne taşınmanın ardından yaşandığı ileri sürülen sorunlar nedeni ile kentteki özel hastanelere akın başladı. Özel Hastaneler şu sıralar doluluk oranlarının en yüksek seviyeye ulaştığı gelen haberler arasında yer aldı.
Yeni Devlet Hastanesinin resmi açılışının ne zaman yapılacağı bilinmezken, hastanenin 1 yıl içerisinde tam anlamıyla hizmete geçeceği ifade ediliyor.

FOTOĞRAFLARLA YENİ DEVLET HASTANESİ VE YAŞANAN OLUMSUZLUKLAR


Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’yı, Eylül, ayı, içerisinde, ziyaret, eden, Başbakan, Recep, Tayyip, Erdo
Yorumlar
Haber Yazılımı