Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 17:47
 
PKK’lı teröristlerden kalleş saldırı; Özel Hareket Şube Müdürü Şehit oldu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… PKK'lı teröristlerin kalleş saldırısında Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva şehit oldu. 1 korucu ise yaralandı.
Yaşam Haberi
PKK’lı teröristlerden kalleş saldırı; Özel Hareket Şube Müdürü Şehit oldu

PKK’lı teröristlerden kalleş saldırı;

Özel Hareket Şube Müdürü Şehit oldu...
Şehit olan  Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva ‘dan geriye 2 çocuğu yetim kaldı.
Kalleş saldırı ile ilgili Valilikten yapılan açıklamada; 7 Eylül'de İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünce yürütülen "Şafak 127 Operasyonu" kapsamında yapılan yer gösterme faaliyetleri esnasında teröristlerce yapılan saldırıda, Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva ve bir güvenlik korucusunun yaralandığı ifade edildi.


Valiliğin açıklaması şöyle: “Mardin Ömerli ilçesi Ömeryan kırsalında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak, tahrip etmek maksadıyla 7 Eylül 2019 günü İl Jandarma Komutanlığımız ve İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülen 'Şafak 127 Operasyonu' kapsamında yapılan arama tarama ve yer gösterme faaliyetleri esnasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürümüz Tufan Kansuva ve bir güvenlik korucumuz yaralanmıştır.

Mardin'de hain saldırı: 1 şehit 1 yaralı

Yaralılarımızın süratle Mardin Devlet Hastanesi'ne intikali sağlanmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva kurtarılamayarak, şehit olmuştur. Yaralı güvenlik korucumuzun tedavisi ise halen devam etmektedir. Bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerimizin kararlılıkla devam edeceği bilinmelidir.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: PKK’lı, teröristlerden, kalleş, saldırı;, Özel, Hareket, Şube, Müdürü, Şehit, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı