Polis zanlıyı yakaladı; Müzisyen Azizi Adaş Cinayeti aydınlatıldı
Haber
11 Eylül 2014 - Perşembe 23:11
 
Polis zanlıyı yakaladı; Müzisyen Azizi Adaş Cinayeti aydınlatıldı
Malatya olay...: Malatya polisi faali meçhul cinayeti aydınlattı.
Asayiş Haberi
Polis zanlıyı yakaladı; Müzisyen Azizi Adaş Cinayeti aydınlatıldı

MALATYA POLİSİİ

CİNAYETİ

ÇÖZDÜ....

Malatya'da 7 Eylül Pazar'ı 8 Eylül Pazartesi'ne bağlayan gece yarısı, Beydağı Mahallesi TOKİ Yolu üzerinde, otomobiliyle hareket halindeyken açılan ateş sonucu yara alan  ve Derme Kanalı'na uçan otomobilinden ağır yaralalanan Azizi Adaş kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Malatya polisinin çalışması sonucu 48 yaşındaki Azizi Adaş'ın katil zanlısı yakalandı. Cinayetle ilgili şu açıklama yapıldı:

Yapılan açıklamada şöyle denildi :"Ateşli silahla kasten adam öldürme...

Asayiş Şube Müdürlüğümüz görevlilerince; Ateşli Silahla Kasten Adam Öldürme olayına karışan şahsa yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;

08.09.2014 günü İlimiz Beydağı Mahallesi Şehit Said Korkmaz Caddesi üzerinde meydana gelen A.A. isimli şahsın Ateşli Silahla Kasten Adam Öldürülmesi olayı ile ilgili olayın firari şüphelisi F.M.F. isimli şahıs ikametinde, 7,65 çapında silah ve silaha ait 4 adet fişek ile Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine Bağlı ekipler tarafından gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan şüpheli şahıs 11.09.2014 günü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından adli mercilere çıkarılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur."

Suç aleti tabanca ile birlikte yakalanan katil zanlısının 97 ayrı suçtan kaydı bulunduğu ifade edildi.

Müzisyen ve Yamaç Paraşütcüsü Aziz Adaş...

Aziz Adaş'ın sosyal medyada ki sayfasında arkadaşları neler yazdı:

İşte bir kaç yazılan:

"Üzüntüyle geçmez içimizdeki yara dualarla rabbimize dua edelim mekanı cennet olsun başımız sağ olsun acımız bir olsun. Nurlar içinde yat yüreği güzel dostum..."

"adam gibi adamdı benim abim...adam olmayan bir it yüzünden kalleşçe ölmesini kaldıramıyorum halen...haberi aldığımda inanmadım belki 10 defa aradım acaba diye ama umutlarım kırıldı o telefondan adam gibi adam AZİZ abimin sesi gelmeyince...hala inanmıyordum ta ki arkadaşımın telefonundan bu sayfaya ulaşana kadar...bunu yazarken yine fenalaşıyorum yutkunamıyor gözyaşlarım sel oluyor dedimya adamdı ALLAH tan rahmet dilemekten başka yapabilecek bir şey bırakmadın bize abim seni unutmayacağım..."

"azizi olmadı 3 gündür ne yazıcamı ne dicemi bilmiyorum yapacağın daha cok şey vardı mekanın cennet melek ler arkadaşın olsun yattığın yer nur gölü olsun yaptığın iyilikler karşına çıksın."

"Allah rahmet eylesin  en son Bayındır çiçek festivalin de beraber uçmuştuk.Türküler söylemişti. Haberleri duyunca şok oldum. Umarım biran önce failleri bulunur ve en ağır cezayı alırlar.Mekanın cennet olsun Aziz abi.."

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, olayMalatya, polisi, faali, meçhul, cinayeti, aydınlattı
Yorumlar
Haber Yazılımı