Prof. Dr. Murat Aladağ; Covid-19’da bize, bana bir şey olmaz kuralı bur da geçerli değil
Haber
06 Ağustos 2020 - Perşembe 22:46
 
Prof. Dr. Murat Aladağ; Covid-19’da bize, bana bir şey olmaz kuralı bur da geçerli değil
Ali Aladağ…:Malatya Olay…:Malatyamhaber...:Malatya olay Tv...: Son dakika… Sıcak haber… İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi Gastroenteroloji anabilim dalı başkanı Prof. Dr. Murat Aladağ, halkı uyardı “Bize, bana bir şey olmaz kuralı bur da geçerli değil” dedi..
Sağlık Haberi
Prof. Dr. Murat Aladağ; Covid-19’da bize, bana bir şey olmaz kuralı bur da geçerli değil

Prof. Dr. Murat Aladağ; Covid-19’da bize-

Bana bir şey olmaz kuralı bur da geçerli değil...

Son dönem Koronavirüs’ün artış göstermesi üzerine halkı uyaran İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi Gastroenteroloji anabilim dalı başkanı Prof. Dr. Murat Aladağ bakın neler dedi?

“Vatandaşlarımız, Son zamanlarda , virüs bitmiş gibi davranıyor, pek çok kişi tedbirlere pek uymuyor. Bu çok yanlış. Korkarım, bayramdaki ziyaretler, kurban kesme kalabalıkları, şehirlerarası seyahatler , sahillerdeki ve plajlardaki yığılmalar, 4-5 gün sonra, bütün illerimizde büyük sıkıntı yaratacak. Korona virüs problemi artacak gibi. İnşallah olmaz ama görünen bu. Yani “bize, bana bi rşey olmaz” kuralı bur da geçerli değil. Kime, ne zaman, nasıl bulaşacağı belli olmayan bir illetle karşıkarşıyayız.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yakın çekim

Lütfen Maske, mesafe ve hijyen kuralına sıkı sıkıya uyalım. Uzmanların dediklerine uyalım. Virüsün para ile, kredi kartı ile, asansör düğmesi ve kapı koluna temas ile, kargo materyaline temas ile de bulaşma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayalım. Lütfen Havalandırılmayan mekanlarda uzun süre kalmamaya dikkat edelim.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Prof., Dr., Murat, Aladağ;, Covid-19’da, bize,, bana, bir, şey, olmaz, kuralı, bur, da, geçerli, değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı