Pütürgee Kaymakamı Barbaros Akbulak; FETÖ’den açığa alındı
Haber
12 Eylül 2020 - Cumartesi 13:41
 
Pütürgee Kaymakamı Barbaros Akbulak; FETÖ’den açığa alındı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… İçişleri Bakanlığı’nda mülki amirlere yönelik büyük bir FETÖ operasyonu gerçekleştirildi. FETÖ’de Pütürge kaymakamı da açığa alındı.
Gündem Haberi
Pütürgee Kaymakamı Barbaros Akbulak; FETÖ’den açığa alındı

Pütürgee Kaymakamı Barbaros Akbulak;

FETÖ’den açığa alındı...

Operasyon kapsamında 100’e yakın vali yardımcısı ve kaymakam açığa alındı. O isimler arasında yer alan Pütürge Kaymakamı Barbaros Akbulak’ta yer alıyorf.

Malatya’nın Pütürge ilçesine bundan tam 2 ay önce 13 Temmuz 2020’de atanan Kaymakam Barbaros Akbulak ilçeye gelerek görevine başlamıştı.

FETÖ’DEN AÇIĞA ALINAN KAYMAKAM BARBAROS AKBULAK KİMDİR?

FETÖ’den açığa alınan Kaymakam Barbaros Akbulak, 1987 yılında Muş’un Bulanık İlçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Bulanık YİBO’da okudu. Malatya Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesinde ortaöğretimini tamamladı. 2010 yılında Sakarya Üniversitesi İİBF den mezun oldu. 2011 yılında İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığında çalıştı. 2012 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine Muş ili Kaymakam adayı olarak intisap etti. Yozgat Sorgun, Zonguldak Alaplı’da Kaymakam Refikliği stajı yaptı. Dil eğitimi için bir yıl süre ile İngilterenin Colchester şehrinde Essex Üniversitesinde staj yaptı. Kırklareli Vize ilçesinde bir yıl Kaymakam Vekilliği stajı yaptı. Bolu Mudurnu ve Denizli Bozkurt ilçelerinde kısa sürelerle Kaymakam vekili olarak çalıştı. 2018-2020 yılları arasında Kastamonu İli Bozkurt Kaymakamı olarak görev yapan Kaymakam Barbaros Akbulak, 13 Temmuz 2020 tarih ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Malatya İli Pütürge Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakam Barbaros Akbulak, evli ve bir erkek bir kız çocuğu babasıdır.

AÇIĞA ALINAN KAYMAKAM DENETİME ÇIKMIŞTI...:

Kaymakam'dan korona virüs denetimi

Malatya'nın Pütürge ilçesi kaymakamı Barbaros Akbulak, en son ekiplerle birlikte 6 Eylül'de yeni tip korona virüs (Covid-19) denetimi yapmıştı.

Pütürge'de Covid-19 denetimi - Malatya Net Haber

KAYMKAM AKBULAK İLÇEDE YAPILAN 1 TOPLANTIDA...

Çalık; İlçelerimizde yaralar hızlı bir şekilde sarılmaya devam ediliyor

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Pütürgee, Kaymakamı, Barbaros, Akbulak;, FETÖ’den, açığa, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı